توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452477
هافینگتون‌پست: القاعده و داعش می‌توانند وارد آمریکا شوند، اما دانشجویان دکتری ایران نه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۸
روزنامه هافینگتون‌پست در تحلیلی روز سه‌شنبه در انتقاد از فرمان ضد مهاجرتی رئیس‌جمهور آمریکا نوشته با این فرمان اکنون رهبران گروه‌های تروریستی القاعده، طالبان و داعش می‌توانند وارد خاک آمریکا شوند اما دانشجویان دکتری ایران نه.

به گزارش فارس، این روزنامه می‌نویسد: «با این فرمان مهاجرتی، اسامه بن‌لادن، بنیانگذار القاعده، ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش، هیبت‌الله آخوندزاده، سرکرده طالبان و ایمن الظواهری، سرکرده القاعده همگی می‌توانند از سفارتخانه‌های آمریکا درخواست روادید بدهدن اما کودکان پناه‌جوی سوریه، دانشجویان دکتری تخصصی ایران، امدادگران سومالی و سدانی همگی از درخواست روادید آمریکا منع می‌شوند.»

پیش از این «جان کلی»، وزیر امنیت داخلی آمریکا در گزارشی قبل از معرفی فرمان مهاجرتی ترامپ تصریح کرده بود که ارتباطی به تبعیت افراد و احتمال اقدام آنها برای اعمال تروریستی وجود ندارد. 

هافینگتون‌پست این موضوع که ترامپ بدون توجه به این گزارش اتباع ایران، سوریه، سومالی، سودان، یمن و لیبی را از ورود به خاک آمریکا منع کرد، «مضحک» خوانده است. 

روزنامه آمریکایی در ادامه نوشته است: «پناه‌جویان تا کنون چند حمله تروریستی انجام داده‌اند؟ از زمان معرفی قانون پناه‌جویان در سال 1980، هیچ.»

مطابق این گزارش، اندیشکده کیتون در سپتامبر 2016 با ارائه آمارهایی نوشته است: «از میان 3252493 پناهنده‌ای که از سال 1975 تا پایان سال 2015 به عنوان پناه‌جو وارد آمریکا شده‌اند، تنها 20 نفر تروریست بوده‌اند که برابر با 0.00062 درصد از تعداد کل پناه‌جویان وارد شده است. به عبارت دیگر به ازای هر 162625 نفری که تروریست نیستند، یک نفر تروریست از آب درآمده‌اند. از میان این 20 نفر، تنها سه نفر موفق به انجام حمله تروریستی شده‌اند که در مجموع سه نفر را کشته‌اند.»

به نوشته هافینگتون‌پست، سه تروریستی که این عملیات را انجام داده‌اند نیز اهل کوبا بوده‌اند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران+صدور روادید+ممنوعیت ورود ایرانی ها+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.