نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 342974
مذاکره ایران و آمریکا بر سر دلار
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
در خبرها آمده بود وزارت خزانه‌داری آمریکا و رئیس‌جمهوری این کشور در پی تغییراتی برای بازگشایی مسیر معاملات دلاری ایران هستند. در حقیقت این محدودیت از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی و پس از تسخیر سفارت آمریکا در تهران، با بهانه‌های گوناگون علیه ایران اعمال شده که آخرین بهانه تداوم آن، ادعای آمریکا مبنی بر حمایت ایران از آنچه آمریکا تروریسم می‌خواند، بوده است.

اسدالله عسگراولادی، تاجر پیشکسوتی که ریاست دو اتاق مشترک بازرگانی چین و روسیه را برعهده دارد، در این باره گفت:

▪️رئیس‌جمهور آمریکا اختیار دارد این تحریم را تمدید یا باطل کند. اوباما چند ماه دیگر بیشتر وقت ندارد و در این هشت‌ماه ‌می‌خواهد کاری بکند، اما از سوی کنگره دستش بسته است. اگر یکی از این محدودیت‌ها را لغو کند بقیه هم می‌شکند، منتها رئیس‌جمهور آمریکا باید جرئت و جسارتی داشته باشد که این جرئت و جسارت را باید از نظر سیاسی به دست بیاورد.

▪️مذاکرات در جریان است، من نمی‌توانم بگویم در جریان نیست؛ همه دارند زحمت می‌کشند به‌خصوص وزارت امور خارجه که بسیار فعال و پیگیر است. اما از این طرف دولت را می‌بینم که در کارهایی که در داخل کشور انجام می‌دهد، مشکل دارد.

▪️دولت وارد مذاکره شده است. خیلی وقت است که در مذاکره است، اما این کار پیچیدگی‌های سیاسی دارد و باید نتیجه‌گیری سیاسی شود. ما برای حفظ ارزش‌هایمان به هیچ عنوان برجام ۲ را نپذیرفتیم. مقام معظم رهبری قرار گذاشته بود وقتی مذاکرات اولیه به توافق می‌رسد همه تحریم‌ها باید برداشته شود اما آنها تحریم‌های خودشان را برنداشتند. تحریم‌های هسته‌ای قطع‌نامه‌ای لغو شد، اما تحریم‌های آمریکایی باقی ماند.

▪️باید کل تحریم‌ها لغو می‌شد، حتی تحریم بانک‌های آمریکا. تحریم‌های بانک‌های آمریکایی اگر برداشته شود دست اروپایی‌ها برای معاملات باز می‌شود. آمریکایی‌ها روی تحریم بانکی معامله با دلار اسم حمایت از تروریسم زدند. اسمش را این گذاشتند، اما دلیلش سیاسی است. ما در منطقه صاحب حرف، قدرت و نفوذ شده‌ایم و اینها نمی‌خواهند این را بپذیرند و به بهانه‌های مختلف می‌خواهند‌ گیر بدهند.
 
کلمات کلیدی : تحریم دلار+تحریم+اجرای برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۹ ۱۰:۱۰:۱۶
آقای عسگر اولادی! ولی برجام میگه تخریمهای مرتبط با هسته ای برداشته خواهد شد نه همه تحریمها! (3633686) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.