توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 500572
۹۶؛ سال کاهش ذرات معلق در برابر افزایش ازن
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
در سالی که ذرات معلق کمتر سد راه تنفس تهرانی ها شده، ازن به عنوان یک آلاینده جدید خودنمایی کرده است.

به گزارش مهر، سولماز احدی کارشناس شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره گفت: طی ۲ سال اخیر اگرچه ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون کاهش چشمگیری داشته اما آلاینده ازن توانسته خودی نشان دهد و ۵ روز از روزهای امسال را آلوده کند.

به گفته احدی، بررسی روند علل و تعداد روزهای آلوده هوا طی دهه ۹۰ نشان می‌دهد از سال ۹۱تا ۹۴(طی بازه زمانی اول فروردین تا ۱۵مرداد)، دو آلاینده ذرات معلق کمتر از ۱۰ و ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون، آلاینده اصلی هوای تهران بوده‌اند اما در سال ۹۵ یک روز هوا توسط ازن آلوده شد و این عدد در سال جاری تا ۱۵ مرداد به ۵ روز رسیده است. بدین ترتیب با گذشت ۱۴۰ روز از سال، ازن ۳درصد از روزها را ناسالم کرده است. همچنین در سال ۹۶ هنوز هوای تهران توسط گرد و غبار آلوده نشده و ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون آن نتوانسته آسمان تهران را تسخیر کنند.احدی تصریح کرد: آلاینده های مونواکسید کربن، دی اکسید نیتروژن و دی اکسید گوگرد نیز هنوز در تهران آلاینده محوری نیستند و طی سال‌های اخیر معضل اصلی شهر نبوده اند.  
 
کلمات کلیدی : گرد و غبار + ریزگرد‌ها + آلودگی هوا + ازن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.