نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436538
جزییات دستگیری 32 نفر از مدیران و اعضای کانال‌های تلگرامی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵
رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در تشریح جزئیات تازه از دستگیری 32 نفر از مدیران و اعضای کانال تلگرامی در استان هرمزگان گفت: این افراد با تحریک اشخاص به انحرافات جنسی، گرایش به مضامین غیراخلاقی و ایجاد پروفایل غیرواقعی به جذب بیش از سه هزار نفر در کانال‌های غیراخلاقی اقدام کرده بودند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صادق اکبری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: 32 نفر از مدیران و اعضای کانال تلگرامی با تحریک افراد به انحرافات جنسی، گرایش به مضامین غیراخلاقی و ایجاد پروفایل غیرواقعی، به جذب بیش از سه هزار نفر در کانال‌های غیراخلاقی مبادرت ورزیده بودند. این افراد به انتشار محتویات مستهجن از قبیل ویدئو و عکس در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی تلگرام، واتس آپ و اینستاگرام اقدام می‌کردند که بر اساس بندهای "الف" و "ب" فهرست مصادیق محتوای مجرمانه، مورد تعقیب قضایی قرار گرفته‌ و به دستور مقام قضایی و با عملیات مرکز اطلاعات فضای مجازی نیروی انتظامی استان هرمزگان دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: در پی این اقدام قضایی، مدیران 78 صفحه، کانال و گروه در شبکه‌های اجتماعی مذکور، دعوت، احضار یا دستگیر شده‌اند که گزارش‌های مردمی نقش مؤثری در شناسایی این افراد متخلف داشته است. در راستای اقدامات پیشگیرانه دستگاه قضایی استان هرمزگان و به دستور مقام قضایی؛ کارشناسان مرکز اطلاعات فضای مجازی و پلیس فتا در پوشش اطلاعاتی  با تلاش‌های شبانه‌روزی موفق به شناسایی این 78 کانال، گروه و اکانت در شبکه‌های اجتماعی مجازی شدند که  در جهت نشر اکاذیب، برهم زدن نظم عمومی، ایجاد رعب و وحشت در مردم، اشاعه مضامین ضد فرهنگی و تشویش اذهان عمومی به انتشار موارد غیراخلاقی ،تبلیغات نامتعارف و غیرمجاز در حوزه اماکن عمومی اقدام می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: با تکمیل مستندات، پرونده این افراد در حال رسیدگی است و به دستور مسئولان قضایی استان هرمزگان تعدادی از کانال مذکور مسدود شده است. این اقدام در پی افزایش سطح مطالبات عمومی مردم به‌منظور برخورد با مجرمان مجازی و باهدف حمایت از کیان خانواده و جامعه اسلامی و پالایش فضای مجازی از محتوای غیراخلاقی و مجرمانه  صورت گرفته است.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان بابیان این‌که «گسترش روزافزون شبکه‌های اجتماعی در کنار مزایای آن، آسیب‌های فراوانی را نیز ایجاد کرده است»، افزود: متأسفانه افزایش بیش‌ازپیش محتوای ضداخلاقی و ضدارزشی که کیان خانواده را هدف قرار داده، ازجمله این آسیب‌هاست.

وی با هشدار به افرادی که اقدام به ایجاد کانال‌های ازاین‌دست و با محتوای غیراخلاقی می‌کنند، اظهار کرد: دستگاه قضایی هرگز  اجازه نخواهد داد که عده‌ای سودجو با اقدامات مخرب،مجرمانه و هنجارشکنانه امنیت عموم مردم و کاربران فضای مجازی را به خطر بیندازند.
 
کلمات کلیدی : دستگیری + کانال‌های تلگرامی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۹ ۱۹:۱۷:۵۵
دست تون درد نکنه. خدا امواتتان را بیامرزد (4124488) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.