نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496037
کره شمالی باز هم تهدید اتمی کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸
کره شمالی برای نخستین بار و به صراحت تهدید کرد که چنانچه واشنگتن به دنبال تغییر دولت پیونگ یانگ باشد، با حمله اتمی به آمریکا این کشور را از صحنه روزگار محو خواهد داد.

به گزارش ایرنا، این تازه ترین واکنش کره شمالی به اظهارات «مایک پومپیو» رییس سازمان جاسوسی آمریکا است که گفته بود کشورش به دنبال تغییر حکومت در کره شمالی است.

وی در سخنان خود اعلام کرد که مساله رهبری کره شمالی از تسلیحات اتمی آن خطرناکتر است و باید او را از این تسلیحات که ممکن است قصد استفاده از آنها را داشته باشد، جدا کرد. وزارت امور خارجه کره شمالی در بیانیه ای اظهارات رییس سازمان سیا را تقبیح کرده و افزوده است؛ این اظهار نظرها نشان می دهد آمریکا بر خلاف آنچه قبلا می گفت به دنبال براندازی حکومت کره شمالی است.

این وزارتخانه در بیانیه امروز (پنجشنبه) خود که دومین بیانیه ظرف یک هفته گذشته است، تاکید کرد که اگر آمریکا به خود جرات اقدام علیه رهبری کره شمالی را بدهد، پیونگ یانگ با چکش اتمی خود قلب آن کشور را مورد هدف قرار می دهد.

کره شمالی تاکید کرده است ضربه اتمی بر پیکر آمریکا آنقدر سنگین خواهد بود که واشنگتن تحمل آن را نخواهد داشت و بهتر است بجای این تهدیدها به سیاست خصمانه خود علیه پیونگ یانگ پایان دهد.

کره شمالی همچنین تصریح کرد: کشورهایی که به دنبال براندازی و اقدام علیه رهبری این کشور باشند، مورد حمله هسته ای قرار خواهند گرفت و این حمله غافلگیرانه و پیشدستانه خواهد بود.

وزارت امور خارجه کره شمالی در بیانیه خود با محکوم کردن اظهارات رییس سازمان جاسوسی آمریکا، به وی هشدار داد به دنبال برنامه های براندازی و تغییر حکومت این کشور نباشد که تبعات سنگینی برای کاخ سفید به همراه خواهد داشت.
این در حالیست که «پاک یانگ سیک» وزیر نیروهای مسلح کره شمالی نیز دیروز به واشنگتن هشدار داد که دست از قضاوت اشتباه علیه پیونگ یانگ بردارد.

او تاکید کرد که چنانچه دشمنان مسیر خطرناک حمله پیش‌دستانه هسته‌ای علیه کره شمالی را در پیش بگیرند ارتش انقلابی کشور بدون هرگونه هشداری، قلب آمریکا را هدف گرفته و این کشور را از صحنه روزگار محو خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی، کیم جونگ اون، ترامپ
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۳:۲۵:۵۷
بزن ونابودشان کن مخصوصا کنگره وسنا وریاست جمهوری را ازروی زمین محوشان کن (4491339) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.