توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418033
وزیر دادگستری: 40 نفر از شهدای تروریستی حله عراق ایرانی هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۴
وزیر دادگستری با بیان اینکه بیشتر شهدای ایرانی حادثه تروریستی حله عراق متعلق به استان خوزستان هستند از خانواده آنها درخواست کرد برای نمونه‌برداری به پزشکی قانونی اهواز مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، مصطفی پورمحمدی در حاشیه بازدید از روند شناسایی پیکرهای کشته شدگان حادثه روز گذشته سمنان و شهدای تروریستی حله عراق گفت: پیکرهای کشته شدگان حادثه روز گذشته سمنان در روز شهادت امام رضا (ع) تشییع و دفن خواهند شد. تلاش می‌کنیم که جواز دفن بر اساس تشخیص دقیق و علمی پزشکی قانونی صادر شود.

وی افزود: به جز مواردی، کار شناسایی آنها به سرعت انجام شده است، باقی اجساد با تشخیص و شناسایی دقیق‌تر می‌توانند زودتر شناسایی شوند. ما هماهنگی‌های حقوقی و قضایی لازم را برای تسریع این روند انجام می‌دهیم.

وزیر دادگستری با بیان اینکه اجساد شهدای انفجار تروریستی حله عراق نیز در حال نمونه‌برداری هستند، ادامه داد: این شهدا بیشتر متعلق به خوزستان هستند و خانواده آنها باید برای نمونه‌برداری سریع‌تر به پزشکی قانونی اهواز مراجعه کنند. در حال حاضر اعلام شده است که 40 تن از آنان از هموطنان ما هستند. وظیفه اول ما این است که هویت این 40 نفر را مشخص کنیم. باقی پیکرها نیز اگر مدعی داشته باشند، تحویل داده می شوند در غیر این صورت مراحل دفن آنها طبق مجوزهای قانونی انجام می‌شود.
 
کلمات کلیدی : زائران اربعین+انفجار عراق+شهادت زائران ایرانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.