توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505739
اکثر فرانسوی‌ها از عملکرد ماکرون ناراضی هستند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۵
نتایج تازه ترین نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر رای دهندگان فرانسوی از عملکرد رئیس جمهور این کشور رضایت ندارند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، جدیدترین نظرسنجی موسسه آیفوپ برای روزنامه لو ژورنال دو دیمانش حاکی است که بیش از 57 درصد مردم فرانسه از عملکرد امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور ناراضی هستند که 14 درصد بدتر از نظرسنجی ماه جولای توسط موسسه آیفوپ است.

افزایش چشمگیر نارضایتی مردم فرانسه از عملکرد رئیس جمهور در حالی است که تنها 4 ماه از دوره ریاست جمهوری ماکرون می گذرد.

این گزارش افزود: 40 درصد فرانسوی ها نیز رضایت خود را از عملکرد ماکرون اعلام کرده اند که نسبت به نظرسنجی جولای 14 درصد کاهش یافته است.

ماکرون با بحث و جدل های سختی برای اجرای اصلاحات بازار کار در پارلمان روبرو شده است. اختلاف وی با فرمانده ارتش بر سر هزینه های نظامی و کاهش کمک های مالی بخش مسکن نیز تاثیر زیادی بر افت محبوبیت ماکرون داشته است.

البته این نظرسنجی نشان می دهد که افت محبوبیت ماکرون تا ماه می بیشتر از کاهش محبوبیت فرانسوا اولاند رئیس جمهور سابق فرانسه در مدت مشابه ریاست جمهوری اش بوده است.

این نظرسنجی افزود: میزان رضایت عمومی از عملکرد ادوارد فیلیپه نخست وزیر فرانسه نیز با کاهش روبرو شده و تنها 47 درصد فرانسوی ها از عملکرد وی راضی بوده اند. این رقم نسبت به نظرسنجی ماه قبل 9 درصد کاهش داشته است.
 
کلمات کلیدی : ماکرون + فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.