توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393833
فرمانده سابق ستاد مشترک انگلیس: آلمان،ایتالیا و فرانسه مقابل ارتش روسیه حرفی برای گفتن ندارند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۰
یک مقام‌ ارشد سابق ناتو پیش بینی کرد روسیه می‌تواند جنگنده‌ها،کشتی‌ها و پیاده نظام خود را در خاک اروپا مستقر کند در حالی‌که ناتو ماه‌ها وقت نیاز دارد ضد حمله‌های مناسبی انجام دهد.

به گزارش فارس، فرمانده سابق ستاد مشترک انگلیس و از مقام‌های پیشین رده بالای ناتو پیش بینی کرده است که روسیه می‌تواند تنها در ۴۸ ساعت جنگنده‌ها، کشتی‌ها و نیروهای خود را در اروپا مستقر کند.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، «ژنرال سر ریچارد بارونز» ادعا کرد که روسیه می‌تواند در صورت میلش جنگنده‌ها ،کشتی‌ها و پیاده نظام خود را در خاک اروپا مستقر کند در حالی که ناتو ماه‌ها وقت نیاز دارد تا اقدام به ضد حمله‌های مناسب نماید.

فرمانده سابق ناتو هشدار داد که شکست کشورهای چون آلمان، فرانسه و ایتالیا در این حادثه به طور جدی منجر به از دست رفتن قلمروی آبی، خاکی و هوایی خواهد شد. اینک کشورهای هم مرز با روسیه نگران تهدید روسیه هستند، موضوعی که البته متوجه کشورهای جنوب و مرکز اروپا نمی‌شود.

سر بارونز در گفت‌‌وگو با نشریه «تایمز» چاپ انگلیس گفت: «اگر به فهرست قابلیت‌های نظامی ناتو بنگرید، برتری‌های زیادی بر روسیه دارد اما به خاطر حالت نیمه بیدار آن فرصتی برای روسیه ایجاد شده که بر اساس آن می‌تواند با بهره‌گیری از نیروهای کوچکتر ناتو را نیشگونی گرفته و آن را تحت فشار قرار دهد زیرا در واقع ناتو هیچ برنامه‌ای ندارد.»

به نوشته ایندیپندنت، الحاق کریمه به روسیه و رزمایش نظامی در اوکراین موجب محکوم شدن این کشور در سطح بین‌المللی شد اما رفتار تحریک‌ آمیز این کشور نیز منجر به این نشد که ناتو برنامه ایستادگی پایداری را علیه تهاجم احتمالی روسیه شکل دهد.
 
کلمات کلیدی : انگلیس، آلمان،ایتالیا ، فرانسه ، روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.