توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400230
کاهش ۳۲ درصدی حجم جریان‌های سطحی آب کشور
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
حجم جریان‌های سطحی آب در سال آبی ۹۵ - ۹۴ در حوضه‌های آبریز شش‌گانه ۳۲ درصد نسبت به میانگین بلندمدت منفی بوده است.

به‌گزارش ایسنا، حجم جریان‌های سطحی و مقایسه آن با سال آبی گذشته و متوسط بلندمدت از ابتدای مهرماه تا شهریورماه گذشته و سال آبی ۹۵-۹۴ نشان می‌دهد در تمامی حوضه‌های آبریز درجه یک کشور حجم جریان‌های سطحی در سال آبی نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد افزایش پیدا کرده، این در حالی است که نسبت به میانگین بلندمدت با کاهش ۳۲ درصدی روبرو بوده است.

همچنین بیشترین میزان افزایش حجم جریان‌های سطحی مربوط به حوضه آبریز دریاچه ارومیه با ۴ هزار و ۹۵۶ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با سال گذشته رشد ۱۳۳ درصدی را نشان می‌دهد؛ این در حالی است که در حوضه آبریز دریاچه ارومیه نیز در مقایسه با میانگین بلندمدت با کاهش ۵ درصدی حجم جریان‌های سطحی آب روبرو هستیم.

کمترین حجم جریان‌های سطحی مربوط به حوضه آبریز مرزی شرق با ثبت ۳۰۷ میلیون مترمکعب بوده که در مقایسه با میانگین بلندمدت با کاهش ۷۹ درصدی روبرو بوده است، نکته اینکه در این حوضه آبریز نیز در مقایسه با سال گذشته میزان جریان‌های سطحی آب ۱۹ درصد رشد داشته است.گفتنی است، کل حجم جریان‌های سطحی آب در کشور در سال آبی ۹۵-۹۴ برابر با ۵۹ هزار و ۱۱۲ میلیون مترمکعب بوده است
 
کلمات کلیدی : ذخایر آب+آبهای سطحی+آب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.