توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506828
رهامی: حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی و مقابله با فساد در اولویت دولت باشد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲
یک فعال سیاسی با اشاره به این‌که «جامعه منتظر تحقق وعده‌های رئیس‌جمهور است»، گفت: حل مشکلات اقتصادی، استفاده از فرصت برجام، رسیدگی به مسائل اجتماعی از جمله محرومیت‌زدایی و مبارزه با فساد و رانت‌خواری در اولویت کاری دولت باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محسن رهامی در گفت‌وگو با ایسنا، با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهید باهنر و رجایی اظهار داشت: مردم در انتخابات ریاست جمهوری اخیر به وعده‌های روحانی رای دادند و او را از بین نامزدهای مختلف برگزیدند. حامیان رئیس‌جمهور نیز در شکل گیری 24 میلیون رای برای وی نقش موثری داشتند بنابراین جامعه و حامیان رئیس‌جمهور حالا که کابینه و دولت شکل گرفته و مستقر شده است، منتظر تحقق وعده‌ها هستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه روحانی رئیس‌جمهور همه مردم است و در عین حالی که باید به دنبال برآورده کردن خواسته‌های همه 80 میلیون ایرانی باشد افزود: انتظار حامیان دولت تحول در اوضاع سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است که باید مورد توجه جدی روحانی باشد.

وی تاکید کرد: کشور دچار مشکلات اقتصادی است. بیکاری، رکود از جمله مهمترین مشکلات است که دولت باید برای حل این مشکلات به دنبال جذب سرمایه خارجی و ایجاد فضای مناسب و امن برای سرمایه گذاران خارجی باشد تا با ورود سرمایه به کشور زمینه برای تولید و اشتغال فراهم شود. بیکاری اکنون در میان فارغ التحصیلان بیشتر است و اگر این وضعیت ادامه یابد با مهاجرت جوانان فارغ التحصیل مواجه خواهیم شد.

این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها با بیان این‌که «توجه به مسائل و مشکلات مناطق واستانهای مرزی و محرومیت زدایی از این مناطق اهمیت زیادی دارد» خاطرنشان کرد: به خاطر مشکلات فراوان مردم این مناطق به سمت شهرهای بزرگ مهاجرت می کنند که این باعث خالی شدن جمعیت در مناطق مرزی و حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ می شود. که این حاشیه نشینی می تواند بحران‌های بیشتری ایجاد کند. نخبگان و رسانه‌ها بیشتر مسائل سیاسی یا مشکلاتی که در اطراف خود می بینند را مطرح می‌کنند ولی باید مشکلات این مناطق محروم نیز مطرح شده و برنامه ریزی برای حل آن انجام شود. عملکرد خوب دولت دوازدهم می تواند در جذب مشارکت مردم مناطق مرزی و محروم در انتخابات 98 و 1400 تاثیر مهمی داشته باشد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: دولت باید از دستاوردهای خود بهره برداری کند. دولت اول روحانی توانست با توافق برجام تهدید را از کشور دور کرده و زمینه را برای جذب سرمایه گذاری باز کند. بنابراین در این دولت باید از این فرصت برجام استفاده بیشتری شود.

وی با اشاره به این‌که «فساد ادرای،رانتخواری و سوءاستفاده موجب بدبینی مردم می شود»، تصریح کرد: مرتب در فضای مجازی اخباری درباره سوءاستفاده افراد و پست گرفتن فرزندان مسئولان صرفا به خاطر وابستگی به پدران خود مطرح می‌شود در حالی‌که سایر تحصیل کردگان به دلیل نداشتن این وابستگی به مسئولان نمی‌توانند به این جایگاه‌ها برسند. دولت روحانی باید با این مسائل مقابله کرده زیرا ادامه این سوء استفاده ها و رانتخواری ها موجب می شود اعتماد مردم سلب شود. در حالیکه بزرگترین سرمایه نظام همین اعتماد مردم است.
 
کلمات کلیدی : محسن رهامی + دولت روحامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.