توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406928
اولتیماتوم فرمانده میدانی نیروهای همپیمان سوریه به ترکیه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۳
فرمانده عملیات میدانی نیروهای همپیمان سوریه درباره نزدیک شدن نیروهای ترکیه به خطوط دفاعی همپیمانان سوریه در شمال و شرق حلب، هشدار داد.

به گزارش تسنیم، فرمانده عملیات میدانی نیروهای همپیمان سوریه گفت که با هرگونه پیشروی نیروهای ترکیه تحت پوشش عملیات درع الفرات یا هر نام دیگری به سمت خطوط دفاعی همپیمانان سوریه در شمال و شرق حلب، به شدت و با قاطعیت برخورد خواهد شد.

فرمانده عملیات میدانی نیروهای همپیمان سوریه افزود: ما هرگز اجازه نمی‌دهیم که کسی به بهانه مبارزه با داعش خود را به خطوط دفاعی ما نزدیک کند، زیرا این امر را عبور از خطوط قرمز خود می دانیم و به هرگونه تلاش در این جهت، به شکلی مناسب و با قاطعیت واکنش نشان خواهیم داد.

در این بین ارتش ترکیه اعلام کرد که یک بالگرد که احتمالا وابسته به دولت سوریه است مواضع عناصر مسلح برخودار از حمایتهای ‌آنکارا در شمال حلب را هدف قرار داده است.

در این بین پایگاههای وابسته به معارضان اعلام کردند که نیروهای دموکراتیک سوریه که اکثر آنها کرد هستد، روز سه‌شنبه روستاهایی را که به کنترل گروههای موسوم به درع الفرات وابسته به ارتش آزاد و برخوردار از حمایتهای ترکیه در حومه شمالی حلب در آمده بود، هدف حملات زمینی گسترده‌ خود قرار دادند و در این حمله از پشتیبانی هوایی سوریه برخوردار بودند.

این پایگاهها اعلام کردند که جنگنده‌های سوریه، نیروهای عملیات درع الفرات را در دو روستای تل مضیق و تل جیجان از توابع شهر الباب در حومه شمالی حلب هدف قرار دادند.

در این بین عبدالسلام عبدالرزاق سخنگوی نظامی گروه تروریستی نورالدین الزنکی اعلام کرد که جنگنده‌های سوریه مواضع عناصر درع الفرات را با هدف جلوگیری از پیشروی آنها به سمت شهر الباب کبری و آخرین پایگاههای داعش در حومه حلب بمباران کردند.

وزارت خارجه ترکیه ساعاتی پیش اعلام کرد که عملیات درع الفرات (سپر فرات) تا رسیدن به شهر الباب ادامه خواهد یافت.

مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه روز یکشنبه گذشته نیز گفته بود که گروههای سوری برخوردار از حمایتهای کشورش بعد از به کنترل در آوردن شهرک دابق، به سمت شهر الباب پیشروی می‌کنند.

فرماندهی کل ارتش سوریه چند روز قبل در بیانیه‌ای اعلام کرد که حضور یگانهای ارتش ترکیه در داخل مرزهای سوریه به هر بهانه ای غیرقابل قبول است و ما با نیروهای ترکیه مانند اشغالگران رفتار می‌کنیم و با همه امکانات در مقابل آنها می‌ایستیم.

فرماندهی کل ارتش سوریه دولت ترکیه را مسئول کامل پیامدهای خطرناک اقداماتش بر امنیت و ثبات منطقه دانست.
 
کلمات کلیدی : ترکیه، سوریه، کردها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.