توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486920
دستورالعمل انگلیس در پی اجرایی شدن بخشهایی از فرمان مهاجرتی ترامپ
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۰
وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد که آن دسته از اتباع انگلیسی که از یکم مارس ۲۰۱۱ به کشورهای قید شده در فرمان مهاجرتی ترامپ سفر کرده اند، برای سفر به آمریکا به روادید نیاز دارند.

به گزارش سایت رسمی وزارت خارجه انگلیس، این وزارتخانه در واکنش به رأی دادگاه عالی آمریکا مبنی بر اجرایی شدن بخشهایی از فرمان ممنوعیت مهاجرتی ترامپ اعلام کرد که آندسته از اتباع انگلیس که از تاریخ یکم ماه مارس ۲۰۱۱ (دهم اسفند ۱۳۸۹) به بعد به کشورهای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه یا یمن سفر کرده و یا در این کشورها حضور داشته اند (با برخی استثنائات)، برای سفر به آمریکا به روادید نیاز دارند.

همچنین آن دسته از اتباع انگلیس که دارای تابعیت کشورهای ایران، عراق، سودان یا سوریه نیز هستند، برای سفر به آمریکا نیازمند دریافت روادید هستند.

دادگاه عالی آمریکا روز دوشنبه ۲۶ ژوئن (پنجم تیرماه ۱۳۹۶) با رفع توقیف دستور اجرایی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور برای محدودیت سفر از کشورهای مسلمان به ایالات متحده، موافقت کرد.

بدین ترتیب، دادگاه عالی آمریکا که پیشتر رأی به توقف این دستور اجرایی ترامپ داده بود، اکنون پذیرفته است تا بخش‌هایی از آن اجرایی شده و جلسات مباحثه درباره آن برگزار خواهد کرد.

بر این اساس، دستور ترامپ برای ممنوعیت مهاجرت از ۶ کشور مسلمان (ایران، سوریه، یمن، لیبی، سومالی و سودان) تا ۷۲ ساعت از زمان صدور این حکم دادگاه، اجرایی خواهد شد.

گفتنی است که ساعاتی پس از آنکه دادگاه عالی آمریکا با اجرایی شدن بخش هایی از فرمان ممنوعیت مهاجرتی ترامپ موافقت کرد، وزارت امور خارجه آمریکا از «اجرای منظم» این فرمان خبر داد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+انگلیس+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.