توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448427
آنفلوآنزای پرندگان نیمی از چین را فرا گرفت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۹
بیماری آنفلوآنزای پرندگان که برخی از ویروس های آن کشنده اعلام شده، تاکنون در نیمی از سرزمین پهناور چین شیوع پیدا کرده و 87 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

به گزارش ایرنا، شیوع این بیماری در چین به حدی گسترده است که فقط در ماه ژانویه امسال اعلام شد ۷۹ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند که وضعیت نگران کننده ای را بوجود آورده است.

کمیسیون بهداشت ملی چین در همین رابطه به همه مسئولان و نهادهای دولتی در استانهای مختلف نسبت به شیوع این بیماری که تقریبا گسترده ترین در نوع می باشد، هشدار داده اما گفته است که بیماری به رغم شیوع سریع تحت کنترل است.

با سرایت ویروس «اچ ۷ ان ۹» در نقاط مختلف چین در روزهای اخیر مقامات محلی در این کشور بارها هشدارهایی را صادر کرده اند.
کمیسیون بهداشت ملی و تنظیم خانواده چین نیز روز پنجشنبه در تارنمای خود تایید کرد که بیماری در ۱۶ استان و شهر و تقریبا در نیمی از کشور شیوع پیدا کرده است.

شمار مرگ و میر ناشی از ابتلای به این بیماری در چین تا روز دوازدهم فوریه امسال۸۷ نفر اعلام شده که ۷۹ نفر آنها مربوط به ماه ژانویه است و این کمیسیون نسبت به افزایش شمار کشته ها هشدار جدی داده است.

این گسترده ترین شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان از سال ۲۰۱۳ است که شناسایی شد و بیشتر موارد ابتلا در دلتای رود مروارید و رودخانه «یانگ تسه» بزرگترین رود چین گزارش شده است.

تاکنون سابقه نداشته است شمار کشته های این بیماری در چین طی یک ماه بیشتر از ۳۵ نفر باشد اما این بار و در ماه ژانویه در این کشور شمار کشته ها به شکلی نگران کننده افزایش یافته است.

آنفلوآنزای پرندگان به رغم اینکه شیوع آن به شدت شیوع آنفلونزای انسانی در بین انسان ها نیست و خیلی سخت از پرنده به انسان منتقل می شود، اما در صورت انتقال، درصد تلفات و کشندگی آن بالا است و به همین دلیل، مجامع بین المللی روی کنترل این بیماری خیلی تاکید دارند.

در سال های اخیر، برای کنترل این ویروس خطرناک توافق هایی میان سه سازمان خواربار کشاورزی ملل متحد (FAO)، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان بهداشت جهانی دام (OIE) صورت گرفته است.
 
کلمات کلیدی : آنفلوآنزای پرندگان، چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.