نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465121
توصیف روحانی از نوع پوشش شهید بهشتی؛ حتی عبای او نیز اتو داشت+عکس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳
صفحه اینستاگرام منتسب به حسن روحانی با عکسی قدیمی از حسن روحانی و شهید بهشتی و خاطره‌ای از آن‌ها به روزرسانی شد.

«برای نخستین بار با شهیدبهشتی در سال 1340 آشنا شدم، 14 سال سن داشتم که عازم قم شدم و از خوش‌اقبالی وارد مدرسه علوی (معروف به مدرسه آیت الله گلپایگانی شدم که از همان سال با مدیریت دکتر بهشتی، برنامه‏ درسی نوینی در آن به اجرا درآمده بود و طلاب علاوه بر دروس حوزوی، می‌بایست ادبیات زبان فارسی و انگلیسی، ریاضیات، تاریخ اسلام و ... را نیز می‏‌گذراندند.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/02/03/1396020314444683110616554.png

رفتار و سبک برخورد دکتر بهشتی برای من خیلی جذاب بود. ایشان بسیار منظم، با ابهت و شیک‏‌پوش بود. لباس وی بسیار تمیز و اتو شده بود، آستین قبا و حتی عبای وی نیز اتو داشت؛ و به‌جای نعلین، کفش می‏‌پوشید. من برای اولین‌بار یک شخص روحانی را به این صورت می‌دیدم.

شهید بهشتی با ویژگی‏‌هایی چون تُن صدای تأثیرگذار، بیان سنجیده و آرام، مدیریت قوی و آشنایی با علوم روز و زبان انگلیسی خود را از دیگر فضلا و مدرسین متمایز کرده بود.

ایشان که برای تربیت طلبه‌های این مدرسه خیلی تلاش می‌کرد، وقتی پس از امتحانات ثلث اول دید نمره‌هایم از سایرین بهتر است، لطف ویژه‌ای نسبت به من ابراز می‌کرد. در واقع رابطه‌اش با من از همان زمان دوستانه و صمیمی شد و هرازگاهی با من در مورد درس و آینده‌ام خصوصی صحبت می‌کرد.

او چه پیش و چه پس از انقلاب، یکی از مسئولیت‌های مهم خود را شناسایی و کشف نیروهای بااستعداد و تربیت و اعتلای آن‌ها می‌دانست. در واقع، یکی از رسالت های خود را کادرسازی برای آینده انقلاب و نظام می‌دانست.

در سال 1356 پس از سخنرانی در مسجد ارک در مجلس یادبود آیت‌الله سیدمصطفی خمینی (ره)، به طور جدی‌تری تحت تعقیب ساواک قرار گرفتم و منزلم به طور دائم تحت نظر بود لذا ادامه برنامه‌ها و سخنرانی‌هایم غیرممکن شده بود. با مشورت با شهید مطهری و شهید بهشتی و توصیه هردوی آن‌ها قرار شد مدتی برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برم. کشور انگلستان را هم به پیشنهاد ایشان انتخاب کردم.

در مدتی که خارج بودم مرتب با دکتر بهشتی بصورت تلفنی در ارتباط بودم و رابطه و دوستی ما پس از پیروزی انقلاب نیز ادامه پیدا کرد و ایشان را در جلسات حزب جمهوری اسلامی، جامعه روحانیت مبارز و جلسات مختلفی که در منزل ایشان با حضور افرادی چون شهید مطهری، آیت الله خامنه‌ای، آیت الله هاشمی و آیت الله موسوی اردبیلی برگزار می‌شد، می‌دیدم.

مدرسه علوی (معروف به مدرسه آیت‌الله گلپایگانی)، قم، 1341.
ردیف اول سمت چپ: شهید بهشتی.
ردیف دوم نفر دوم از راست: حسن روحانی.

 
 
کلمات کلیدی : حسن روحانی +شهید بهشتی
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۳ ۱۵:۲۴:۳۵
یعنی از شهید بهشتی صداقت و اخلاصش رو ندیدی؟ (4278985) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.