توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441929
«ترامپ» طرح «اوباما» برای آزادسازی شهر «رقه» را لغو کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۰
روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که دولت ترامپ، طرح دولت سابق این کشور در خصوص عملیات «الرقه» را که ماه‌ها برای آن وقت گذاشته شده بود، کنار گذاشته است.

به گزارش فارس، روزنامه واشنگتن پست نوشت که رئیس جمهور آمریکا طرح دولت قبلی این کشور برای آزادسازی شهر «الرقه» از دست داعش را کنار گذاشته است.
 
بنا بر اعلام این روزنامه آمریکایی، دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا با طرح باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین این کشور در رابطه با عملیات آزادسازی این شهر مخالفت کرده است.
 
دولت اوباما این طرح را از 7 ماه پیش برای آزادسازی مقر داعش در سوریه ارائه داده بود.
 
واشنگتن پست در این ارتباط نوشت، تیم امنیتی دولت اوباما ده‌ها جلسه برای این طرح برگزار کرده بود و ده‌ها پیشنهاد نیز در این خصوص ارائه شده بود.
 
برغم نبود گزینه‌های مناسب در مورد این عملیات، مشاوران اوباما مطمئن بودند که آن‌ها طرح قابل قبولی را ارائه داده‌اند.
 
بر اساس این طرح، قرار بود شبه نظامیان کُرد مستقر در شمال سوریه مجهز به سلاح می‌شدند تا زمینه را برای آغاز عملیات آزادسازی رقه فراهم کنند.
 
این روزنامه تأکید کرد که دولت باراک اوباما برای این طرح بسیار وقت گذاشته بود و تنها نیاز به این داشت که ماشه کشیده شود تا عملیات شروع شود.
 
 
کلمات کلیدی : اوباما+ترامپ+سوریه+رقه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.