توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374320
آموس یادلین: با عربستان علیه ایران همکاری داریم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۴
«آموس یادلین در مصاحبه با شبکه فرانس ۲۴ گفت که همکاری‌های عربستان سعودی و اسرائیل به صورت مخفیانه در حال پیگیری است و هر دو کشور، ایران را تهدیدی برای خود می دانند.»
به گزارش جام نیـوز، پایگاه آمریکایی الگماینر (algemeiner) با انتشار گزارشی به انعکاس اظهارات "آموس یادلین" رئیس موسسه مطالعات امنیتی رژیم صهیونیستی در رابطه با همکاری پنهانی عربستان و رژیم صهیونیستی علیه ایران پرداخته است.

این گزارش تحت عنوان "کارشناس امنیت ملی: اسرائیل و عربستان به صورت مخفیانه علیه ایران همکاری می کنند" منتشر شده است.

در این گزارش آمده است: «رئیس موسسه مطالعات امنیت ملی اسرائیل روز سه شنبه در مصاحبه با شبکه فرانس ۲۴ گفت که همکاری های عربستان سعودی و اسرائیل به صورت مخفیانه در حال پیگیری است و هر دو کشور، ایران را تهدیدی برای خود می دانند.

یادلین گفت: زمانی که وزیر دفاع عربستان سعودی صبح از خواب بر می خیزد و به مشکلات کشورش و تهدیدهایی که عربستان با آن مواجه است نگاه می کند، به ایران و آنچه این کشور در خاورمیانه به دنبال آن است و جاه طلبی های هسته ای ایران می نگرد، اقدامات منفی ایران در سوریه، عراق، یمن و لبنان را می بیند، حزب الله و داعش را تهدیدی برای کشورش می یابد؛ او در واقع تهدیدهایی مشابه با آنچه اسرائیل را تهدید می کند پیش روی خود می بیند. این مسئله در واقع منافع مشترک و متقارب زیادی را میان دو کشور ایجاد می کند که می توان بر اساس آن همکاری کرد.

تا کنون همکاری ها به صورت مخفیانه صورت گرفته است اما در صورتی که گفتگوهای صلح فلسطین به نتیجه برسد من حدس می زنم که حتی می توان این موضوع را علنی کرد.»

در ادامه این گزارش آمده است: «یادلین که در فاصله سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ ریاست اطلاعات ارتش اسرائیل را به عهده داشته است همچنین ادعای ایرانیان مبنی بر اینکه عربستان سعودی در جنگ ۳۳ روزه لبنان در سال ۲۰۰۶ اطلاعاتی در اختیار اسرائیل قرار داده است را تایید کرد.»
 
کلمات کلیدی : الگماینر ، آموس یادلین ، اسرائیل، حزب الله ، عربستان ،ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.