توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407729
اولین عملیات «حشد الشعبی» در محور غربی «موصل» کلید خورد
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
یک منبع نظامی در عراق با اشاره به دستور العبادی برای سپرده شدن عملیات‌های محور غربی شهر موصل به حشد الشعبی، گفت: این گروه اولین عملیات خود در غرب موصل را پس از دستور العبادی آغاز کرده است.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رسمی عراق، یک منبع نظامی در ارتش عراق خبر داد: گروه حشد الشعبی اولین عملیات خود در محور غربی شهر موصل را کلید زده است.

بر اساس این گزارش، این منبع در ادامه افزود: این عملیات پس از دستور العبادی برای سپرده شدن عملیات های مربوط به محور غربی موصل به حشد الشعبی، انجام می شود.

گفتنی است، پیشتر احمد الاسدی سخنگوی هیئت حشدالشعبی عراق گفته بود: حیدر العبادی نخست وزیر عراق ما را مامور محور غربی در جریان عملیات آزاد سازی موصل کرده است.

وی تأکید کرده بود: این به دلیل در نظر گرفتن ملاحظات مهم است از جمله اینکه این محور بیش از ۱۴۰۰ کیلومتر است و به مثابه شریان اصلی خطوط امداد رسانی داعش میان الرقه در سوریه از سویی و موصل و تلعفر و صحرای شرقی الرمادی و شمال صلاح الدین از سوی دیگر محسوب می شود.

الاسدی همچنین تصریح کرده بود: این محور همچنین شهرهای مهمی که از پایگاه های اساسی داعش است مانند؛ الحضر، البعاج، محلبیه، تلعفر و دهها روستا، غارها را شامل می شود.
 
کلمات کلیدی : داعش + آزاد سازی موصل+ ارتش عراق + الحشد الشعبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.