نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283628
پاریس: رفع تحریم‌های ایران فوری اتفاق نخواهد افتاد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۰۵
سفیر فرانسه در آذربایجان با بیان اینکه رفع تحریم‌های ضد ایرانی نیازمند دست‌یابی به برخی دستاوردهای مهم است می‌گوید این اتفاق، فوری محقق نخواهد شد.

به گزارش فارس، یکی از سفیران فرانسه روز جمعه گفته رفع تحریم‌ها علیه ایران، پس از قرائت بیانیه پایانی مذاکرات هسته‌ای وین، فوری محقق نخواهد شد.

«پاسکال مونیر»، سفیر فرانسه در آذربایجان به خبرگزاری «ترند» در این کشور گفت: «بایستی ابتدا برخی به برخی نقاط عطف مهم دست پیدا کنیم.»

این مقام فرانسوی، اجرای سند حاصل شده در وین ما بین ایران و گروه ۱+۵ را برای ایران و منطقه سودمند ارزیابی کرد و گفت: «اینکه ایران به قدرت هسته‌ای تبدیل نمی‌شود به امنیت و ثبات در منطقه کمک می‌کند.»

مونیر سند وین را «تاریخی» خواند و افزود: «اما این پایان کار نیست. کنگره آمریکا و مقامات ایران بایستی این توافق را تأیید کنند.»

سفیر فرانسه در آذربایجان درباره مواضع کشورش در رایزنی‌های وین هم گفت: «رسیدن به این توافق، دشوار بود چون مذاکره‌کنندگان می‌خواستند مطمئن باشند و این موضع فرانسه بود که فابیوس، وزیر خارجه ما از آن دفاع می‌کرد.»

ایران و ۱+۵ شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین وآلمان سه‌شنبه (۲۳ تیر) پس از ۱۸ روز مذاکرات سخت و فشرده در وین، پایتخت اتریش، سرانجام بر سر «برنامه جامع اقدام مشترک» به جمع‌بندی دست یافتند.
 
کلمات کلیدی : نفت+ تحریم+ هسته ای
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۷ ۰۹:۳۰:۵۵
ایران هم نباید فوری اقدام به محدودیت های هسته ای کند خودش راباید اقدام های دوطرف متناظر وپایا پای باشد این امریکا واروپایی ها قابل اعتماد نیستند (3051557) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.