نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 302022
عارف: اصلاح طلبان قطعا پیروز انتخابات خواهند بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۰
رییس بنیاد امید ایرانیان گفت: تاکنون برای انتخابات مجلس با آقای ناطق نوری مذاکره‌ای نداشته‌ایم.

به گزارش  ایسنا، محمدرضا عارف در حاشیه یازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون برای انتخابات مجلس با حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری مذاکره‌ای داشته اید یا خیر؟ اظهار کرد: تاکنون با آقای ناطق مذاکره‌ای نداشته‌ایم.

وی درباره احتمال همکاری با اصولگرایان در انتخابات مجلس نیز گفت: ما اعلام آمادگی کرده‌ایم که بین ۱۵ تا ۲۰ درصد لیست‌ها با اصولگرایان مشترک باشد اما تاکنون واکنش مثبتی از آن‌ها نگرفته‌ایم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره نامه هشدار اقتصادی چهار وزیر به رئیس جمهور یادآور شد:‌ این را باید از خودشان بپرسید که علت چه بوده است اما این ارتباطات بین دولتمردان ما طبیعی است و این نامه نگاری‌ها به طور طبیعی در همه دولت‌ها انجام می شده است.

عارف در پاسخ به سوالی درباره آینده انتخاباتی اصلاح طلبان تاکید کرد: آینده بسیار روشنی خواهد بود و اصلاح طلبان قطعا پیروز انتخابات خواهند بود.

وی با تشکر از نمایندگان مجلس برای تصویب طرح برجام خاطر نشان کرد: نمایندگان محترم مجلس در حالی که بحث کارشناسی دقیقی درباره برجام داشتند به این طرح رای دادند و دولت می‌تواند با پشتوانه مجلس در اجرایی شدن برجام موفق شود. دولت در دو سال گذشته با جدیت کار خود را دنبال کرده و ان شاءلله در ادامه با همین جدیت دنبال کند. از هیئت رئیسه مجلس هم تشکر می‌کنم که همکاری خوبی در این زمینه داشتند.

عارف در واکنش به سوالی درباره انتخاب رسولی به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی‌اش اظهار کرد: هنوز ستاد انتخاباتی تشکیل نشده و فعلا آقای رسولی برای پرداختن به امور اولیه انتخاب شده‌اند. تا آنجا که می‌دانم خود آقای رسولی هم در انتخابات کاندیدا نخواهد شد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پایان در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات مجلس کاندیدا خواهید شد یا خیر؟ گفت: هنوز هیچ چیز مشخص نیست. اگر همین روند ادامه پیدا کند و من احساس مسئولیت کنم ان شاءلله جلو خواهم آمد. تلاش ما این است که اصلاح طلب و طرفداران دولت در کنار یکدیگر در انتخابات شرکت کنند.
 
کلمات کلیدی : مجلس شوراي اسلامي ،عارف، محمدرضا عارف ، انتخابات مجلس دهم ، برجام
 
سید علی حجازی
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۲:۲۲:۱۸
باسلام
----
باید از آقای عارف پرسید کدام اصلاح طلب ؟!
اصلاح طلب چپ گرا و عدالت خواه
اصلاح طلب لیبرال
اصلاح طلب سکولار
اصلاح طلب آونگارد
اصلاح طلب فلسفی
اصلاح طلب سیاسی
اصلاح طلب عقیدتی
اصلاح طلب...
اصلاح طلبانی همچون .... که امثال شریعتی و جلال آل احمدو نوع نگاه فرهنگی وتقابل با افکار و امیال استعماری کهعمدتا در قالب فرهنگی است امروزه قبول ندارند
جالب است اگر بدانیم دکتر علی شریعتی درکتاب امت وامامت یک نوع از ولایت فقیه را تایید وتاکید می کند که از نظر رویکردفرهنگی چندان با نوع نگاه ونظر روحانیت اصیل وانقلابی کنونی فاصله ندارد
ایشان(دکتر شریعتی ) رهبری فقیه را نه صرفا یک نوع حاکمیت وحکمرانی معمول و عرفی بلکه توام با اما واگرها و شرط و شروطی که چندان به مذاق وادادگان غرب نشین وهمفکران داخلی شان خوش نمی آید می داند
البته اینجانب به تفرقه وتشتت و ایضا تنوع تفکر اصول گرایان که آنها هم خط وخطوط خود را داشته و بعضی هاشان به دور از واقعیت های کنونی جهانی و مصالح ومصلحت ینی ,گاها از آب گل آلود کنونی ماهی گرفته ودوست دارند فضای فرهنگی دینی را رنگ ورویی ازتحجر وافراط گرایی ببخشند ندارم ولی همه باید بدانیم در این برهه حساس از زمان کسانی را به مجلس بفرستیم که معتقد به انقلاب اسلامی,وفادار به آرمانها و ایده های ضد استکباری ضد استبدا ی و ضد سرمایه داری افسار گسیخته امام و تدبیر وتدبر رهبری معظم بعنوان تنها شاخص وبیان حرف آخر تصمیمات استراتژیک باشند,
نوعی از حساسیت و انقلابی گری ودرعین حال تواضع وتسلیم در برابر مصالح مملکت وتقید و تعصب به نقش ونظر رهبری بعنوان فصل الختام در خصوص بعضی از موضوعات چالش برانگیز
چیزی که مجلس کنونی تاحدود زیادی دارای این شاخصه بوده وضمن اصول گرایی با دولت اعتدال بهترین نوع همکاری و تامل را داشته ودارند
اقایان الف خیلی می نویسم ,کلید تایید نمی خورند !!اما من می نویسم بعنوان تکلیف وبیان نوعی از نگاه که گاها به ذهنمان می رسد (3262450) (alef-13)
 
امید
۱۳۹۴-۰۷-۲۳ ۱۳:۱۲:۱۹
ظاهراً زمینه چینی برای یک فتنه دیگر دارد کلید می خورد. (3262566) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.