نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489828
تجربه قرارداد با توتال به ما حق می‌دهد نگران منافع ملی باشیم
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی گفت: تجربه گذشته قرارداد با توتال به ما حق می‌دهد نگران منافع ملی باشیم پس حق ملت و نخبگان است تا جایی که به منافع ملی ضربه نخورد از جزئیات آن مطلع شوند.

سیدعلی صالح‌پور دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در  گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، با اشاره به قرارداد نفتی توتال گفت: قراردادی دیگر در وزارت نفت با شرکت فرانسوی توتال که رفیق نیمه راه ژنرال زنگنه در دوره های قبل بوده؛ این سوال را ایجاد کرده که چه تضمینی وجود دارد که فرانسوی‌ها دوباره در نیمه کار ما را تنها نگذارند.

وی افزود: برای ما این سوال وجود دارد که اگر تحریم‌ها بازگردند واکنش توتال چه خواهد بود؟ دغدغه جنبش دانشجویی نسبت به قراردادهای جدید نفتی(IPC)مدت‌ها در قالب‌های مختلفی بیان شد؛ تا جایی که دیدار سال 95 دانشجویان با رهبر معظم انقلاب به طور مفصل بحث شد و شاهد تذکرات 15 گانه رهبری به رئیس جمهور شدیم.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: ما هنوز از تصویب محرمانگی سند قرارداد با توتال که باید در شورای امنیت ملی به تصویب برسد؛ بی خبریم که اگر این مسئله صورت نگرفته باشد؛ تخلفی دیگر است.

وی گفت: مگر توتال چه منافع مخفیانه‌ای از اجرای فاز 11 پارس جنوبی در ایران دارد که از قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهان این قرارداد است؟ یا به چه علت بدون انجام مناقصه میدان مشترک گازی با قطر که یکی از مهم ترین منابع گازی کشور است، به توتال داده شده است؟

صالح‌پور افزود: اگر قائل به میوه دادن برجام هم باشیم مطمئنا توتال میوه کرم خورده آن است، دولتی که بلدم بلدم را در حوزه دیپلماسی فریاد می‌زند هنوز نمی‌داند که طبق همان دیپلماسی غربی دیدار رئیس جمهور یک کشور با مدیرعامل یک شرکت خصوصی خارجی، خارج از عرف دیپلماسی است.

وی افزود: تجربه گذشته قرارداد با توتال به ما این حق را می‌دهد که نگران منافع ملی کشور باشیم. به همین دلیل حق ملت و قشر نخبگانی جامعه است تا آنجایی که به امنیت قرارداد لطمه نخورد؛ از جزئیات آن مطلع شوند.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی اظهار داشت: با وجود تکرار تذکرات نسبت به شفاف سازی قرارداد با توتال؛ دولت هنوز به عدم رسانه‌ایی کردن آن پا فشاری می‌کند. دولت یک بار صبر دانشجویان نسبت به قراردادهای نفتی را (IPC)امتحان کرده است، فلذا آزموده را آزمودن خطاست.
۱۳۹۶/۰۴/۱۶ ۱۹:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۶ ۱۸:۴۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۰۸:۰۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۷ ۲۲:۱۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۷ ۱۸:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۱۵:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۱ ۱۵:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۱۴:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۸ ۱۴:۱۹
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۹ ۱۰:۳۴
 
 
کلمات کلیدی : قرار داد با توتال+توتال+فاز 11 پارس جنوبی + قراردادهای نفتی
 
Romania
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۴:۵۲:۴۱
وقتی که ب ز نفت را برد که تحریمها را دور بزند اما مردم را دور زد چرا دلواپس نشدید؟! وقتی دکلهای نفتی ناپدید شدند چرا دلواپس نشدید؟ وقتی ناجا پول نفت را پس نداد چرا دلواپس نشدبد؟! (4462269) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.