توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460829
آماری از زنانی که می خواهند عضو شورا شوند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۷
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: افزون بر 18هزار نفر از بانوان برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نامنویسی کرده اند.

به گزارش ایرنا، علی اصغر احمدی عصر یکشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: مسن ترین فرد که برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نامنویسی کرده، در یکی از روستاهای کهگیلویه و بویراحمد با 103سال سن بود که به همراه همسرش ثبت نام کرد.

وی ادامه داد: ما که از مراجع چهارگانه استعلام گرفته ایم هیات های اجرایی باید مستندات خود را بر پایه مواد قانونی و ماده 29 قانون در حدود وظایف خود پاسخ می دادند.
احمدی ادامه داد: بررسی صلاحیت داوطلبان محرمانه است؛ یعنی چه هیات های اجرایی و چه هیات های نظارت حتما حفظ اسرار خواهند کرد و
آنچه مربوط به افراد است و در استعلام مطلبی به دستشان رسیده باشد باید محرمانه نگه دارند و اطلاعات مربوط به مردم را افشا نکنند.
وی تاکید کرد: بررسی صلاحیت ها محرمانه است و این گونه نیست که بررسی صلاحیت فردی را به کس دیگری منتقل کنند. در پایان، اگر هیات های اجرایی و نظارت مستند به قانون، صلاحیت کسی را رد کرده باشند در نامه ای محرمانه با ذکر دلیل به ذی نفع ابلاغ می شود که خود باید مطلع شود تا در مراحل بالاتر پیگیری کند.
احمدی گفت: از تمامی عزیزان هیات های اجرایی در بخش ها و شهرستان ها خواهش و تقاضا می کنم حتما مر قانون را رعایت کنند.
 
کلمات کلیدی : ثبت نام انتخابات+انتخابات شورای شهر و روستا+زنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.