توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 276996
۱۰ موضوع اصلی مذاکرات هنوز حل‌نشده باقی مانده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۶
دیپلمات ها می گویند ایران و ۶ کشور مذاکره کننده، همچنان بر سر تمامی موضوعات اصلی اختلاف نظر دارند.

به گزارش فارس، خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه به نقل از منابع دیپلماتیک نوشته است که ایران و گروه موسوم به ۱+۵ همچنان بر سر همه موضوعات اصلی اختلاف نظر دارند.

دو دیپلمات که خواسته اند نامشان فاش نشود، امروز در آستانه آغاز دور تازه مذاکرات هسته ای، گفته اند که با توجه به اختلافات باقی مانده، انتظار می رود که گفت وگوها تمدید شده و در ماه جولای (اواسط تیر ماه تا اواسط مرداد) ادامه یابد.

ایران و ۶ کشور، باید تا روز پایان ماه ژوئن (۹ تیر ماه) به توافق جامع دست یابند، با این حال تداوم اختلافات موجب شده تا احتمال تمدید گفت وگوها تقویت شود. به نوشته آسوشیتدپرس، قرار است نحوه اجرای توافق در ۴ یا ۵ ضمیمه، تشریح شود. با این حال، دیپلمات ها می گویند به دلیل وجود اختلاف نظر بر سر جزئیات، همچنان تمامی ضمائم ناقص است.

به گفته دیپلمات ها، متن اصلی به دلیل وجود اختلاف بر سر تا ۱۰ موضوع اساسی، دارای ده ها جای خالی است که هنوز پر نشده است.

دور تازه مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ (آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان) از امروز با حضور معاونین وزرای خارجه در شهر وین اتریش آغاز می شود.
 
کلمات کلیدی : مذاکرات+ هسته ای+ ظریف+ کری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.