نظر منتشر شده
۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495290
دیدار روحانی با فرماندهان سپاه، فاصله گرفتن از فضای انتخاباتی و ارائه تصویری منسجم از ایران
بخش سیاسی الف، 3 مرداد 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
دیدار فرماندهان عالیرتبه سپاه پاسداران با روحانی در این مقطع زمانی و تاکید طرفین بر همکاری می تواند موجبات دلگرمی مردم و زمینه ساز تعامل وارتباطات بهتر نهادهای کشور در راستای حل مشکلات اساسی جامعه باشد. بدون شک تداوم چنین دیدارهایی می تواند باعث  کاهش اختلافات و از بین رفتن شکاف هایی که در زمان انتخابات بوجود آمده باشد.

به گزارش الف، دیدار دیروز فرماندهای سپاه پاسداران با حجت الاسلام والمسلمین روحانی را می توان نوید دهنده عبور از فضای انتخاباتی و وارد شدن به فضای جدیدی دانست که سبب همکاری نزدیکتر نهادهای درون نظام جمهوری اسلامی ایران شود.

درواقع فضایی که در عرصه انتخابات ریاست جمهوری ایجاد شد سبب تعمیق شکاف های سیاسی و فاصله گیری دولت با برخی نهادها شده بود. شاید تا حدی موضع گیری های آقای روحانی در زمان انتخابات در راستای تاکید بر تمایزها ،تهییج و جلب توجه مردم برای کسب رای طبیعی باشد اما بدون شک می باید از ادامه تندروی ها پرهیز و اجتناب کرد. البته بهتر بود برخی از سخنان در آن موقع گفته نمی شد تا موجبات سوءاستفاده دشمنان نظام فراهم نمی شد.

 اما به نظر می رسد چنین وضعیتی دیگر تمام شده و در حال حاضر می باید دستور کار همه شخصیت ها و نهادهای سیاسی تلاش برای اجماع و همگرایی باشد. بدون شک در این مسیر رئیس جمهور نقش بی بدیلی دارد و می تواند با تاکید بر همدلی و دوری از موضع گیرهای تند و دوپهلو ادامه دهنده این مسیر و راه باشد.

نهادهای دیگر نیز ضرورت دارد با تمام توان به کمک دولت یابند چرا که مشکلات بسیار بزرگی بر سر راه دولت وجود دارد که حل آنها به تنهایی از عهده آن خارج می باشد. موفقیت دولت در برداشتن هر گام رو به جلو نیز به حساب همه و نظام جمهوری اسلامی گذاشته می شود.

اگر از این زاویه به دیدار فرماندهان سپاه با روحانی نگاه کنیم می بایست چنین اقدامی را تحسین و از آن تقدیر کرد. این اقدام زمانی ارزش بیشتری می یابد که دشمنان و رسانه های خارجی از زمان انتخابات و با سوءاستفاده از فضای بوجود آمده به شدت بر طبل تفرقه و تقابل بین جناح ها و نهادهای درون نظام می کوبیدند و تلاش داشتند تا به زعم خود به تعمیق اختلافات و شکاف ها دامن بزنند.

بی شک تداوم چنین دیدارهایی با منتقدین نیز می تواند به خروج از فضای هیجانی انتخابات کمک کند و با پرهیز از کنایه و حاشیه زمینه ساز برگرداندن آرامش به فضای داخلی کشور شود.

بر اساس قوانین رئیس جمهور نیز از ابزارهای لازم برای طرح و پیگیری دیدگاه ها و وعده های داده شده برخوردار می باشد و ضرورتی ندارد با مطرح کردن مسائل جانبی و حاشیه ای از تریبون های عمومی موجبات کدورت و واگرایی فراهم شود. لذا به نظر می رسد تلطیف فضا و دوری از اختلافات باعث حل بهتر مشکلات و عملیاتی شدن تعهدات زمان انتخابات شود.

در این بین دیدار رئیس جمهور با فرماندهان سپاه زمینه ساز همگرایی در راستای تقویت مواضع دفاعی از کشور خواهد شد و حاوی سیگنال ها و پالس هایی برای دشمنان بیرونی نیز می باشد. به خصوص در هنگامه ای که انواع و اقسام بحران ها و جنگ ها با دخالت کشورهای خارجی، سواستفاده رژیم صهیونیستی و سیاست تخاصمی عربستان در منطقه بوجود آمده است.

همچنین در حال حاضر کاخ سفید و کنگره پیگیر تحریم سپاه پاسداران هستند و مقابله با چنین اقدامی  ضروری می باشد. لذا اتحاد و مقابله با سیاست های خصمانه آمریکا و ارائه تصویر منسجم و مقتدر از ایران اسلامی باید سرلوحه تمامی ارکان و نهادهای مهم نظام اسلامی باشد و بدون شک دیدار دیروز فرماندهان سپاه با رئیس جمهور منتخب در ارائه چنین تصویری نقش بسزایی خواهد داشت.
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۴:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۱۲:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۱ ۰۸:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۰ ۱۷:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۱۲:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۳ ۰۹:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۰ ۲۱:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۱۳:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۹ ۱۱:۳۲
 
 
کلمات کلیدی : سپاه پاسداران، روحانی، دولت دوازدهم، تحریم سپاه
 
ارومیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۳:۲۵:۲۱
بسایر از دیدن این تصویر خوشحال شدم که ستونهای اقتصادی و امنیت کشور ما در کنار هم یار و یاور مردم و میهن عزیزمان ایران هستند. (4487899) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۳:۲۷:۲۲
عشقم حاج قاسم.چقدر لذت بخشه دیدنه عکسش (4487901) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۳:۱۵:۳۴
واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا (4488504) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۳:۵۴:۳۲
البته یک طرفه قضاوت نکنید
سپاه هم اشتباهاتی را درباره دولت مرتکب شد (4487944) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۴:۲۲:۲۴
درود بر فرماندهان سپاه که برای همکاری با دولت منتخب مردم اعلام آمادگی کرده است. (4487993) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۶:۳۵:۱۴
البته هنوز با كار اقتصادى در سپاه مخالفم. (4488162) (alef-11)
 
ایده
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۱۵:۱۷
اشکال نداره من و خیلی دیگه از هموطنان کاملا موافقیم وقتی تنبلی اقتصادی رکود برای دولت پیش میاد دست سپاه درد نکنه که فعاله (4488393) (alef-11)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۷:۴۰:۵۹
البته در چهارچوب وظیفه شان و دولت هم باید آنها را تقویت کند ...تا امنیت مردم و کشور تامین شود. (4488228) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۴:۵۵:۰۵
سپاه بخشی از نیروهای نظامی کشور است و تحریم نیروی نظانی یک کشور مخالف منشور سازمان ملل برای کشوری عضو سازمان ملل است جدا کردن سپاه بطور مجزا و مطرح کردن ان خارج از چارچوب نظام نیروهای مسلح توسط به اصطلاح دوستان نظام ضربه به نظام و دادن بهانه دست دیوانگان جهت اعمال تحریم مسخره هر چند بی اثر است. بنابر این لازم است در دید کلان انشقاقی در نیروهای مسلح ایجاد نکنیم. سپاه بخشی از نیروهای مسلح با تقسیم کار در چارچوب دفاع از آب و خاک و امنیت کشور است. تحریم سپاه معنایی ندارد و حقوقدانان روابط بین الملل لازم است در چارچوب مفاد سازمان ملل آمریکا را زیر سوال ببرند. درود بر نیروهای مسلح در بخش های مختلف چه ارتش و چه ا نتظامی و چه سپاهی (4488053) (alef-11)
 
France
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۵:۰۰:۳۰
اين ديدار و اين عكس دل هر ايرانى و دوستدار ايران را شاد مى كند. انشاالله ادامه پيدا كند و هر اختلافى هست (مگر ميشود اختلاف نظر و سليقه نباشد؟!!) با گفتگو، مفاهمه و عقلانيت مديريت شود. الهى آمين (4488062) (alef-11)
 
یاسر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۵:۳۰:۲۱
خواهشا" تیتر رو اصلاح کنید: "دیدار فرماندهان سپاه با روحانی" نه "دیدار روحانی با فرماندهان سپاه"،این فرماندهان رشید و دلاور سپاه بودند که با از خود گذشتگی و برای حفظ انسجام کشور و نظام،به دیدار رییس جمهور رفتند ان شاء الله دولت از این عمل زیبای سپاه درس بگیرد (4488098) (alef-11)
 
Belgium
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۶:۳۱:۵۵
فرماندهان سپاه بی هیچ طمعی همواره در خدمت سازندگی کشور بوده اند کاش ما که از این خدمات بی دریغ سود می بریم قدر دان باشیم. اگر نمک سپاه را خوردیم نمکدان را نشکنیم. (4488160) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۶:۴۵:۱۳
اتحاد همدلی همه مسئولین نیاز است... البته این امر منافاتی با شفاف سازی ندارد... (4488180) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۹:۰۷:۳۹
قبلا هم روحانی از سپاه تمجید و گفته بود در فعالیت های اقتصادی کمک دولت کند و پروژه های سپاه را افتتاح (مثل فاز 15 و 16 پارس جنوبی و پالایشگاه ستاره خلیج فارس) کرده بود ... اما بعدا به سپاه طعنه دولت تفنگدار زد ...

این رفتار ...است نه وحدت طلبانه ... (4488286) (alef-11)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۴۵:۵۹
دیشب ایران راحت خوابید:
۱. دیروز مردمسالاری اسلامی بعد از کشمکش های تند انتخاباتی شروع به طنازی و آرامش بخشی نمود وقلب طرفداران مردمسالاری اسلامی مسرور گشت.
۲. دیروز فرماندهان محترم قویترین نهاد نظامی خاورمیانه در اقدامی قابل تحسین به دیدار آقای روحانی رفتند و ریاست جمهوری آقای روحانی را شخصا به ایشان تبریک گفتند و بلوغ فکری سازمان انقلابی خود در پذیرش رای ملت و احترام به مردمسالاری اسلامی را به معرض نمایش گذاشتند و شایعات رسانه های استکباری را نقش بر آب نمودند. بعد از دیدارهای اخیر فرماندهان سپاه پاسداران با آقای رئیسی اقدام دیروز آنان مبتنی برعقلانیت انقلابی بود و نشان داد که نظام مقدس جمهوری اسلامی قابلیت تبدیل چالشها به فرصت را دارد. اعلام همکاری فرماندهان محترم با دولت خود نمایشی از ایمان این سرداران به وحدت برای اعتلای ایران اسلامی بود.
۳. دیروز آقای روحانی با اعلام حمایت از سپاه پاسداران حق نمک را ادا نمود، به تمامی شایعات خط بطلان کشید و قلب طرفداران خط انقلاب اسلامی را شادمان نمود. بدون شک صالحترین فرزندان ملت ایران در حال خدمت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند و اعلام حمایت آقای روحانی از این نهاد انقلابی، خستگی حاصل از مجاهدت شبانه روزی در راه امنیت ایران را از تن پرسنل فداکار و شجاع این نهاد به در برد.
۴. دیروز نمادی از یک روز زیبا برای وحدت سلیقه های مختلف دلسوز ایران اسلامی بود. و تمامی دلهره های فاصله گیری از وحدت رنگ باختند و امید جای بیم را گرفت.
۵. از تمام دلسوزانی که با رایزنی و آرامش بخشی در سطح جامعه به این مقصود کمک کردند باید کمال تشکر را نمود، سایت "الف" به عنوان یکی از رسانه های با نفود در جامعه ی سیاسی ایران در هفته ی منتهی با تجمیع نگرانی های دو طرف نقش قابل توجهی در رسیدن به وحدت را داشت، بدون شک نقش فرهیختگانی چون دکتر توکلی در رایزنی ها و بستر سازی برای نیل به وحدت و آرامش در کشور ِغیر قابل انکار است.
۶. اگر چه همگرایی به سوی وحدت سخت تر از واگرایی است، ولی با از خود گدشتگی و ایثار می توان کام ملت ایران را شیرین نمود. چند هفته پیش در همین سایت گفته بودم که احترام جاده ای دو طرفه است، امیدوارم که فرزندان انقلاب اسلامی با ارتقای احترام متقابل به یکدیگر، "وحدت" این نقطه ی آرامش بخش دوستان و اضطراب آور برای دشمنان را تقویت نمایند. (4488411) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۲:۲۶:۵۵
از خواهران و برادران گرامی استدعا می شود که با ارائه ی کامنتهایی که شبهه ی وحدت شکنانه دارد و فضای کشور را به سوی بازگشت به تنش های سیاسی شب انتخابات را می برد خودداری نمایند. نبش قبر گذشته ها گاهی به نفع ایران اسلامی نیست و در فضای تنش آمیز هیچ "آرمانی" راه محقق شدن را نخواهد پیمود، والسلام. (4488454) (alef-11)
 
ما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۲:۱۹:۲۰
والا نظرات همتون خوب بود
به همه مثبت دادم (4488619) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.