توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 315992
توکلی: آقازاده‌ها بدانند من از تخلف آنها اطلاع پیدا کردم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۲۴
نماینده مردم تهران در مجلس شوری اسلامی گفت: در پرونده مربوط به یکی از معاونین وزرا، برخی از آقازاده‌ها تخلف داشتند که من مطلع هستم و اگر ادامه دهند آنها را رسوا می‌کنم.

احمد توکلی سه شنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز با اشاره به یک پرونده فساد در طی چند ماه گذشته گفت: یکی از موارد فساد، فساد سیستمی است که دستگاههای مسئول، خودشان گرفتار فساد شوند.

به گزارش مهر، وی تصریح کرد: یکی از معاونین وزرا موضوعی را با من مطرح کرد که طی آن معامله ای قانونی با بخش خصوصی انجام داده است اما پس از گذشت زمانی مشخص طرف معامله اعلام کرده که نمی تواند مابقی اجناس را تحویل دهد که تا اینجای کار، بحث قانونی است اما کس دیگری با این معاون وزیر تماس می گیرد و پس از این تماس با یکی از آقازاده ها به دیدار او می رود و اعلام می کند که این معامله به او تعلق دارد و آدمهای او وارد معامله شدند و اگر کار به دادگاه بکشد حال او را خواهد گرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: شکایت به دستگاه قضا کشید اما دستگاه اداری محکوم شد و قاضی حکم بر متهم کردن سیستم اداری داد که خوشبختانه دستگاه قضایی پس از مدتی این موضوع را فهمید و قاضی را دستگیر کردند و جانشین آن قاضی حکم واقعی را داد و دستگاه اداری تبرئه شد.

وی با تاکید بر خبرنگاران حاضر در جلسه که این موضوع بسیار تازه و داغ است، گفت: آقازاده هایی که غلط زیادی کرده اند بدانند که من باخبر شدم و اگر به این کار خود ادامه دهند آنها را رسوا می کنم.

توکلی ادامه داد: کودتای نظامی، تجاوز نظامی، انقلاب مخملی هیچ کدام نمی تواند ضربه ای به جمهوری اسلامی وارد کند اما فساد، حکومت جمهوری اسلامی را تهدید می کند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: امثال شهرام جزایری به ستادهای انتخاباتی زیادی کمک مالی کردند تا هر کس که رئیس جمهور شد آنها نفوذی داشته باشند. بنابراین، این افراد نفوذ خود را پیش خرید می کنند ولی همگان باید متوجه باشند که به نامزدهای پرهزینه در انتخابات رای ندهند چرا که به طور حتم مشکلی در این میان وجود دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه سواستفاده از قدرت عمومی برای مقاسد خصوصی ضربه ای بسیار مهلک است، گفت: اگر کسی این طرف میز باشد و از شخصی آن طرف میز پولی را دریافت کند فساد سیاسی است چرا که فرد پشت میزنشین به جایی متصل خواهد بود.

وی یادآور شد: امروز تفاوت های بسیاری با اول انقلاب کرده است چرا که ما شاهد نقض برخی از موازین از جمله شایسته سالاری هستیم. مدیران وابسته، وارد کار می شوند که نه شایسته هستند و نه کاربلد و آنان نیز افرادی را انتخاب می کنند که از خودشان پائین ترند. بنابراین منشاء فساد شکل می گیرد.

توکلی افزود: در اوایل انقلاب هیچ کس به فکر پول جمع کردن نبود. همه بدنبال کار و خدمت بودند اما امروز اگر حرفی می زنیم با واکنش مردم مواجه می شویم.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: امروز برخی یقه سفیدها با چهره ای محترم وارد می شوند و تخلف می کنند.

افزایش مناطق آزاد به معنی فساد است

نماینده مردم تهران در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دولت بدنبال افزایش مناطق آزاد است، گفت: امروز در مجلس بحث افزایش مناطق آزاد مطرح است در حالی که به اعتقاد من در این مورد منافع حرام مطرح است و باید جلوی این کار گرفته شود.

وی تصریح کرد: من مطلع هستم که برخی از افراد وابسته از مدتی قبل اقدام به خریداری زمین در اطراف این مناطق کردند تا در زمان تصویب نطقه آزاد شدن این این محل ها بتوانند با دولت وارد بازی شوند.

توکلی افزود: مناطق آزاد به معنی افزایش اشتغال و صادرات است در حالی که امروز هیچ گونه پولی در دولت وجود ندارد که بتواند در مناطق آزاد برای کارهای زیربنایی خرج کند. بنابراین وارد بازی با این دلالان می شود چرا که برخی به اسم سرمایه گذاری در این مناطق وارد شدند و زمین خریداری کردند قبل از اینکه لایحه به مجلس بیاید.

وی ادامه داد: این گونه مناطق آزاد منشاء حرام خواری و اختلاف طبقاتی است.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اقتصاد ما از گذشته تا به امروز دارای مشکلات فراوانی است، افزود: در سال ۸۴ که ارتباط احمدی نژاد با من خوب بود به جلسه ای مشورتی دعوت شدم که در آن اعلام کردند قصد دارند بودجه عمرانی را دوبرابر کنند. من با دلیل و منطق به آنان اعلام کردم که اگر این کار شود گرفتار بیماری می شویم اما در مقابل احمدی نژاد اعلام کرد که ما می توانیم.

وی تاکید کرد: باید بدانیم که بودجه معجزه نمی کند آنچه که معجزه گر است عقل است و کارها را باید عقلانی انجام دهیم. زمانی که متوجه می شویم اقتصاد ما شکننده است باید نگاهها را تغییر دهیم. بنابراین تاکیدات رهبری بر اقتصاد مقاومتی حرفی درست و بجا است.

توکلی افزود: وقتی که زیاد کلنگ بزنیم کم روبان پاره می کنیم و سهم بودجه نیز کم می شود.

تجریم ها آثار زیانباری داشت

وی با بیان اینکه تحریم ها آثار زیانباری بر کشور داشت، گفت: اولین اثر تحریم مبهم کردن آینده است و اینکه ریسک سرمایه گذاری بالا می رود. بنابراین مشکلات ایجاد می شود. درآمد نفتی کم شد، درآمد دولت کم شد. الان بودجه کافی برای کارها وجود ندارد و بخش خصوصی هم سرمایه گذاری نمی کند. از طرفی هزینه مبادلات در اقتصاد ملی نیز افزایش می یابد.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه ترکیب اشتغال ایران در حال حاضر تغییر کرده است، گفت: جوانان دهه شصتی امروز اشتغال می خواهند اما بازار سرد و راکد است. از طرفی نرخ مشارکت بانوان نیز افزایش پیدا کرده ولی کاری برای آنان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ماهیت و نگاههای اقتصادی باید در کشور تغییر کند، ادامه داد: تمامی بخش ها باید درست کار کند تا بتوانیم نظام اقتصادی سالم و درست داشته باشیم اما تا زمانی که زمینه درستی وجود نداشته باشد هیچ سیاست اقتصادی در کشور جواب نمی دهد.

توکلی افزود: زمانی که دولت و مجلس بتوانند اعتماد مردم را جلب کنند رشد اقتصادی نیز ایجاد می شود اما اگر کشمکش های سیاسی وجود داشته باشد که در زمان احمدی نژاد زیاد بود اعتماد به کار و سرمایه گذاری از بین می رود.

تاکید کرد: بودجه دولت با فشار سیاسی تصویب می شود و همین دلیل کار به درستی انجام نمی شود در حالی که تصمیمات باید عقلانی و از روی تجربه باشد.
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۶:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۵:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۲:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۸:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵ ۱۵:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۸ ۱۹:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۶ ۱۳:۳۶
 
۱۳۹۴/۱۱/۱۲ ۲۲:۴۱
 
۱۳۹۴/۱۱/۰۴ ۲۱:۱۱
 
۱۳۹۴/۰۸/۲۶ ۱۹:۵۰
 
 
کلمات کلیدی : توکلی+احمد توکلی+آقازاده ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.