نظر منتشر شده
۱۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501094
حمیدرضا ترقی در گفتگو با الف:
روحانی مشی اعتدال را درچینش کابینه پیش گرفت/ در توانایی کابینه اقتصادی دولت جای تردید هست
بخش سیاسی الف،‌ ۲۱ مرداد ۹۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۱
یک فعال سیاسی اصولگرا معتقد است کابینه پیشنهادی از نظر عدم گرایش سیاسی پر رنگ جناحی ، توقعات را براورده ساخته اما از نظر کار آمدی فکر نمی کنم که انتظارات را برآورده کرده باشد.

حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه اسلامی در گفتوگو با خبرنگار سیاسی الف پیرامون استراتژی آقای روحانی در چینش کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم گفت: بنظر می رسد آقای روحانی در چنش کابینه همان مشی اعتدالی را به عنوان یک اصل و عدم پذیرش سیاسی سهم خواهان را یک مبنا قرارداده از سویی با توجه به عملکرد غیر پاسخگو و ضعیف تیم اقتصادی دولت یازدهم تغییر در این حوزه را مورد توجه قرار داده است.

وی افزود: اگرچه سن کابینه جوان نشده و یک سال پیرتر نیز شده ولی در حوزه اقتصادی تغییری بوجود آورده که باید دید نتیجه چه می شود و باید دید باتوجه به اینکه این افراد مستقیما در حوزه اقتصاد ورود نداشتند و بخش های فرعی این حوزه را دنبال می کردند آیا توانایی مقابله با جنگ اقتصادی دشمن را دارند یا خیر.

ترقی  در ادامه افزود: در دیپلماسی خارجی علی‌رغم اینکه به دیپلماسی اقتصادی نیاز جدی داشتیم و مشی دیپلماسی خارجی هم در دولت یازدهم نتیجه ای جز خسارت برای کشور نداشته باید دید علت عدم تغییر در این بخش چه بوده.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به قابل قبول نبودن عملکرد دولت یازدهم در حوزه مسکن گفت: در دولت یازدهم مشکل مسکن به بقیه مشکلات کشور افزوده شده و استمرار این روند بنظر نمی رسد که خیلی مورد قبول مجلس هم واقع شود.

وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری در حکم تنفیذ بر دولت قوی و جهادی تاکید داشتند که بتواند در عرصه های اقتصادی، فرهنگی ، دفاعی و در حفظ هویت اسلامی- انقلابی کوشا باشد و با ترفندها و بهانه جویی های دشمن مقابله بکند، اما در این اشخاص روحیه جهادی کم می‌بینیم و افراد توانمند و قوی در حوزه های مختلف خیلی مشاهده نمی شود.

عضو حزب موتلفه اسلامی در پایان پیرامون رای اعتماد مجلس به کابینه پیشنهادی گفت :من فکر می‌کنم با لابی های صورت گرفته بالای هفتاد درصد موفق به کسب رای اعتماد از مجلس خواهند شد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۱۶:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۱۲:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۱۶:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۱۶:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۹ ۰۷:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۵:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۰:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۲۳:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۹:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۵:۵۹
 
 
کلمات کلیدی : دولت دوازدهم + روحانی + کابینه روحانی + مجلس، انتخابات 96+ انتخابات ریاست جمهوری+ روحانی+ کابینه دولت دوازدهم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۳:۴۹:۳۶
گزینه اقتصادی بسیار ضعیف و کاملا در معرفی آن، اشتباه کرده است (4515909) (alef-11)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۹:۲۹:۵۲
من گزینه بسیار ضعیف را قبول ندارم اما بهتر از اینها خیلی داشتیم (4516437) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۰۰:۰۰
وزیر محترم اینک 66 سال دارند چهار سال دیگه دقیقا 70 ساله میشوند
این بود جوانگرایی (4515949) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۰۱:۱۵
به نظر من تیم اقتصادی در بدترین حالت از تیم اقتصادی قبلی بدتر نیست. (4515952) (alef-11)
 
مهندس جنت شهری
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۱۹:۱۱
البته اگر تمام افراد از جناح شما باشند حتما معتدل تر هم میشود... (4515995) (alef-11)
 
Italy
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۲۸:۱۰
فقط سیف! چون 4 ساله که روی حرفش وایساده و ماهی یکبار میگه . ایشون تا امروز حرفش رو عوض نکرده و نشون داد که حرف مرد یکیه !

با وجود سیف، فاتحه اقتصاد کشور خوانده است. (4516026) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۲۹:۲۴
آقای ترقی اقتصاد کشور بستگی به سیاستهای کلان داخلی وخارجی وخصوصا بهبود رابطه با تمام دنیا داره که ... (4516028) (alef-11)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۳۸:۵۲
معلوم نیست روحانی با چه سازی باید برقصه ! از هر دو طرف بهش فشار میارن .. (4516053) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۴:۴۵:۱۹
اوضاع اسفناک و ماندگار اقتصادی اجتماعی فرهنگی و سیاسی در عرصه های خارجی و داخلی ، در کابینه ای که امید داشتید !!! آن شد که دیدید !!!!!!!!
وای بر این کابینه که تردید هم دارید !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4516066) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۵:۱۳:۰۹
ظاهرا" وزرای پیشنهادی آقای دکتر روحانی رییس جمهور محترم بیشتر به مذاق تخریب کنندگانش در چهار سال گذشته خوش آمده تا حامیان و رای دهندگانش ضمن آنکه در کارآئی تیم اقتصادیش ابراز تردید شده است لیکن باید گفت آنچه که امروز بیش از همه مورد تردید است کارائی سیاستهای کلی نظام در اقتصاد است (4516106) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۵:۳۶:۳۴
روحانی مشی اعتدال را درچینش کابینه پیش گرفت? ایشان با رای اصلاح طلبی بالا امده و هیچگاه محبوب قلبها نبوده و نخواهد شد چون کلامش با عملش متفاوته (4516131) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۵:۴۷:۴۵
نفر وزارت معاون طیب نیا است و رئیس بانک مرکزی هم که تغییر نکرده ! در نتیجه ۴ سال دیگر فقط و فقط رکود خواهیم داشت.
پولهاتونو بذارید بانک و سود۲۴%ی بگیرید و بیخیال تولید و اشتغال با هزاران زحمت و سود کم. (4516153) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۶:۰۸:۴۳
از رای دادن به روحانی بسیار متاسفم.

ایکاش تاریخ برگردد. (4516177) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۱ ۱۶:۵۹:۰۶
بهش رای ندادی و همونی هستی که میگفتی روحانی تک دوره ای خواهد بود (4516254) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۰۴:۴۸:۱۲
با دنیا راه تعامل در پیش گیرید خواهید دید که بتدریج اوضاع اقتصادی بهبود خواهد یافت. اقتصاد و سیاست خارجی خیلی باهم گره خورده اند. (4516864) (alef-11)
 
Aidin
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۰۰:۴۲
با عنایت به لیست وزرای پیشنهادی و عدم استفاده از ظرفیت تمام ایرانیان ( اقوام و مذاهب و جنسیت ) نوشته آقای مارتین لوترکینگ در تکه کتاب را یادآوری می نمایم : "هیچ چیز خطرناک تر از این نیست که جامعه ای بسازیم که در آن بیشتر مردم حس کنند هیچ سهمی در آن ندارند. مردمی که حس می کنند سهمی در جامعه دارند از آن محافظت می کنند ولی اگر چنین احساسی نداشته باشند، ناخودآگاه می خواهند آن جامعه را نابود کنند." (4517463) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.