توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461495
وزیر دفاع آمریکا: اختلافات آمریکا و روسیه درباره سوریه از کنترل خارج نشده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶
وزیر دفاع آمریکا با اعلام این‌که رویکرد نظامی آمریکا در سوریه همچنان بر شکست دادن گروه تروریستی داعش متمرکز است، افزود، اختلافات بین آمریکا و روسیه در سوریه از کنترل خارج نشده است.

به گزارش تسنیم به نقل از «رویترز»، «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا، روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگان در واشنگتن، تصریح کرد: «سیاست نظامی آمریکا در سوریه تغییر نکرده و همچنان بر شکست دادن گروه داعش متمرکز است.»

وزیر دفاع آمریکا گفت: «هدف کنونی در سوریه و همچنین اقدامات نظامی در آن، از بین بردن و شکست گروه داعش است.»

ارتش آمریکا، بامداد جمعه حمله موشکی غافلگیرانه‌ای به پایگاهی هوایی «الشعیرات» در نزدیکی استان حمص سوریه انجام داد. این حمله به بهانه سناریوی شیمیایی روز سه‌شنبه استان ادلب صورت گرفته که موتور تبلیغاتی و رسانه‌ای غرب انگشت اتهام آن را در روزهای گذشته به سمت دولت سوریه نشانه رفته است.

ماتیس با این حال مدعی شد که تردیدی وجود ندارد که دولت سوریه از سلاح شیمیایی در «خان‌شیخون» در استان ادلب استفاده کرده است.

وی افزود: «پس از این حمله شیمیایی، وزارت دفاع آمریکا گزینه‌هایی را برای پاسخگویی به این اقدام حکومت سوریه به رئیس‌جمهوری ارائه کرد.»

وزیر پنتاگون دولت سوریه را به نقض مکرر پیمان بین‌المللی متهم کرد و مدعی شد، برای جلوگیری از این که حکومت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کند، برخورد نظامی گزینه بهتری است.

ژنرال ماتیس گفت: «چنانچه حکومت بشار اسد باردیگر از سلاح شیمیایی استفاده کند، بهای بسیار، بسیار گزافی خواهد پرداخت.»

درحالی که آمریکا و بیشتر کشورهای غربی و عربی مدعی هستند دولت سوریه در خان‌شیخون دست به حمله شیمیایی زده است، ولی روسیه و سوریه بارها تأکید کرده‌اند هیچ شواهدی در اثبات این اتهامات وجود ندارد.

با این حال جیمز ماتیس تاکید کرده است، تنش بین آمریکا و روسیه در سوریه از کنترل خارج نخواهد شد.
۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۰۸:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۷ ۱۷:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۴:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۳:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۱:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۰۸:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۶:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۳:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۲:۵۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۰۸:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : سوریه + حمص + حمله آمریکا به سوریه + ترامپ + حمله شیمایی + پايگاه هوایی الشعيرات + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.