توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391998
بازتاب اظهارات امیر قطر دربارۀ ایران
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹
مطبوعات کویت در شماره امروز خود به انعکاس گسترده تماس تلفنی امیر قطر با رئیس جمهوری ایران و تاکید وی بر گفت و گوی سازنده میان ایران و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس پرداختند.

به گزارش ایرنا، روزنامه های الرای، الأنباء و القبس با درج تیتر ' تمجید أمیر قطر از روابط تاریخی و دوستانه کشورش با ایران ' نوشتند: امیر قطر خواستار آغاز گفت و گوهای مشترک میان ایران و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس شده است تا طرفین بتوانند پیرامون مسائل مورد اختلاف به راه حل دست یابند.

این روزنامه ها نوشتند: امیر قطر در تماس تلفنی با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، روابط کشورش با ایران را دوستانه و سازنده و تاریخی دانسته و بر توسعه تعامل دو کشور تاکید کرده است.

روزنامه الرأی در این خصوص نوشت: امیر قطر همکاری مشترک ایران و شورای همکاری خلیج فارس را برای حل و فصل مسائل منطقه ای ٬مهم و کلیدی دانست و تاکید کرد که تهران از موقعیت بسیار مهمی در منطقه برخوردار است و هرچه تهران در جایگاه مستحکم تری باشد، این مساله به سود کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است.

الرای می افزاید: شیخ تمیم بن حمد در این گفت و گو تاکید کرد که اختلافات بین میان ایران و شورای همکاری باید توسط خود آنها حل و فصل شود و طرف های خارجی نباید در این زمینه دخالت کنند.

روزنامه الانباء نیز در این زمینه نوشت: امیر قطر ضمن تبادل نظر با روحانی در زمینه تحولات مهم منطقه ای و بین المللی، رایزنی مستمر طرفین را در زمینه رخدادهای خاورمیانه مهم دانست.
 
کلمات کلیدی : ایران و عربستان+قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.