نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507494
معاون بزرگ ترین شرکت نفتی ویتنام به اتهام فساد مالی بازداشت شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۰۳
دولت ویتنام اعلام کرد معاون بزرگ ترین شرکت نفتی ویتنام، در چهارچوب پرونده اختلاس مالی بزرگی بازداشت شد.

به گزارش صداوسیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت ویتنام اعلام کرد معاون بزرگ ترین شرکت نفتی ویتنام، موسوم به شرکت دولتی پترو ویتنام روز جمعه در چهارچوب پرونده اختلاس مالی بزرگی که ده ها نفر از مقامات بانکی و تجار این کشور در آن درگیر هستند، بازداشت شد.

نین وان کین معاون 59 ساله شرکت پترو ویتنام متهم شده 34 میلیون دلار به این شرکت خسارت وارد کرده است.
معاون شرکت پترو ویتنام با نقض مقرراتی که دولت مقرر کرده است، این پول را در اوشن بانک که یک بانک خصوصی در آستانه ورشکستگی است و خود بانک پیش تر قربانی اختلاس های گسترده ای بوده، سرمایه گذاری کرده است.

بازداشت وی چند روز بعد از آغاز محاکمه هاوان تام، معاون بانک در هانوی، پایتخت ویتنام صورت می گیرد. در چهاچوب این پرونده 50 نفر از کارکنان بانکی و تجار محاکمه می شوند که در میان آنها رئیس سابق شرکت پترو ویتنام نیز به چشم می خورد که به اتهام اختلاس چند میلیون دلار محاکمه می شود.
وزارت امنیت عمومی ویتنام در پایگاه اینترنتی خود نوشت بازداشت معاون شرکت پترو ویتنام «در جریان دومین مرحله تحقیق درباره پرونده اوشن بانک صورت می گیرد».

این منبع اعلام کرد یک مقام دیگر پترو ویتنام همزمان با معاون رئیس شرکت بازداشت شده است و دو نفر دیگر نیز تحت نظر و در بازداشت خانگی قرار گرفته اند.
 
 
کلمات کلیدی : ویتنام+شرکت نفت+فساد مالی
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۰۵:۵۷:۱۸
حتی ویتنام هم در مبارزه با فساد جدی است...اما...برخی نقاط در خاورمیانه شده بهشت مفسدان مالی .... (4542413) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.