توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439995
خیانت بزرگ سعودی‌ها برای ضربه زدن به ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۰
«دشمن مشترک ما داعش و ایران است و ما در سال های آینده در کنار هم برای رسیدن به اهدافمان تلاش خواهیم کرد.»

به گزارش جام نیـوز، خیانت سعودی ها به آرمان فلسطین و دوستی آل سعود با رژیم صهیونیستی برای ضربه زدن به ایران، مورد توجه پایگاه آمریکایی "الگماینر" (algemeiner) قرار گرفته است.

 این پایگاه آمریکایی در گزارشی تحت عنوان "یک روزنامه نگار سعودی خطاب به فلسطینی ها می گوید: مقاومت مسلحانه برابر اسرائیل بی فایده است؛ جهان عرب دیگر علاقه ای به آرمان شما ندارد." به انعکاس یادداشت یک روزنامه نگار سعودی پرداخته است.

 در ابتدای این گزارش آمده است: «آرمان فلسطین دیگر یک اولویت برای جهان عرب نیست؛ این موضوعی است که یک روزنامه نگار سعودی با انتشار مقاله ای به آن پرداخته است.

 او می گوید آنچه فلسطینی ها باید بدانند این است که جهان عرب دیگر جهان عرب گذشته نیست؛ اکنون مبارزه با تروریست های افراطی نگرانی بزرگی ایجاد کرده و خواب را از چشم اعراب ربوده است.»

 گفتنی است در این مقاله که در "الجزیره" منتشر شده است، مقاومت فلسطین مقابل اسرائیل بمنزله "خودکشی" خوانده شده و عنوان شده است که تنها جاهلان می توانند این شیوه را بپذیرند.

 این پایگاه آمریکایی در ادامه می نویسد: «در سال های اخیر اسرائیل به آرامی روابط خود با محور سنی-عربی در خاورمیانه از جله عربستان سعودی را گسترش داده است.

بنیامین نتانیاهو در سخنرانی ماه سپتامبر خود در مجمع عمومی سازمان ملل عنوان کرد که بسیاری از کشورهای منطقه دیگر اسرائیل را دشمن خود نمی دانند. آن ها دریافته اند که اسرائیل متحدشان است؛ دشمن مشترک ما داعش و ایران است و ما در سال های آینده در کنار هم برای رسیدن به اهدافمان تلاش خواهیم کرد.»
 
کلمات کلیدی : سعودی‌، ایران، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.