توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486001
پیرمرد 100 ساله قوچانی همسرش را طلاق داد
تاریخ انتشار : جمعه ۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۷
رئیس اداره بهزیستی شهرستان قوچان از متقاضی بودن پیرمردی 100 ساله برای انجام توافقی طلاق با همسرش خبر داد و گفت: پرونده به‌ منظور ثبت طلاق به دادگاه ارسال‌ شده است.

به گزارش فارس، ناصر نیک‌افشار امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در میان مراجعین متعدد متقاضی طلاق، پیرمردی 100 ساله نیز با همسرش درخواست طلاق توافقی داشتند که متأسفانه تلاش مددکاران و روانشناسان مرکز پیشگیری از طلاق فایده‌ای نداشت و پرونده به‌ منظور ثبت طلاق به دادگاه ارسال شد.

وی در رابطه با آسیب‌شناسی طلاق در جامعه کنونی و وجود طلاق‌هایی در سنین بالا و یا سنین پایین، اضافه کرد: تغییر سبک زندگی، سردرگمی زوجین در بین سنت و مدرنیته و عدم هویت‌یابی مناسب خانواده‌ها را سبب افزایش مشکلات خانوادگی می‌کند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قوچان یادآور شد: تغییر نقش‌های خانواده و به‌خصوص نقش زن در جامعه سبب تغییر در زندگی خانواده‌ها شده است و این نیازمند یادگیری اجتماعی یک سبک زندگی جدید به همراه رهنمون‌های علمی و اسلامی این رخداد است.

نیک افشار، نسبت به کاهش سن طلاق هشدار داد و افزود: یکی از عوامل مهم طلاق در سنین پایین ازدواج نادرست و بدون مشورت از مشاوران و بزرگان خانواده است.

وی تأکید کرد: در 80 درصد طلاق‌های شهرستان رد پایی از اعتیاد وجود دارد و رفع این عامل مهم نیازمند برنامه‌ای جامع و هدفمند با همکاری همه مردم است.
 
کلمات کلیدی : طلاق + خانواده + زندگی مشترک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.