توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436600
حمله دوباره کی‌روش به سرمربی پرسپولیس/ برانکو و متحدانش به تیم ملی خیانت کردند
بخش ورزشی الف، 29دی 95
سرمربی تیم ملی ایران در واکنش به مصاحبه برانکو با رسانه های کرواسی بیانیه جدیدی را منتشر کرد و طی آن مسئولیت ناکامی در راه صعود به جام جهانی را متوجه برانکو و متحدانش دانست.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۵
به گزارش ایرنا؛ در پی مصاحبه برانكو ايوانكوويچ با سايت پورتال كرواسی و ادعاهای متفاوت مطرح شده از جانب او، كارلوس كيروش بار ديگر بيانيه‌ای را به شرح زير منتشر كرد:

دوستان عزیز
خواندن صبحت‌های آقای برانکو ایوانکویچ در رسانه های اروپایی درمورد لزوم آمادگی مناسب تیم ملی کشورش کرواسی، در راه بازی‌های جام جهانی بسیار عجیب و غریب است! او در مورد بازیهای دوستانه‌ای که کرواسی در حال حاضر و خارج از تقویم فیفا انجام می‌دهد حرف زده است، از جمله دیداری که کرواسی مقابل رقیب ما چین انجام داده است.

اینها نقل قولهایی از آقای برانکو است: «متاسفانه کرواسی نتایج خوبی کسب نکرده و در تورنمنت دوستانه (در چین) به رتبه چهارم رسیده. اما این مهم نیست چون این نتایج راه را برای موفقیت‌های آینده هموار می‌کند. مقدماتی جام جهانی محلی برای آزمون و خطا نیست و همه تیم‌ها باید کاملاً آماده باشند».
این همه دوگانگی و فریبکاری هوشمندانه از آقای برانکو را باور می‌کنید؟ به عنوان یک مربی خارجی در ایران، آقای برانکو می تواند توضیح دهد که چرا او چنین دغدغه‌ای را در مورد تیم ملی ایران ندارد؟ آیا او می تواند بایکوت کردن دائمی برنامه های از پیش تعیین شده فدراسیون فوتبال ایران از سوی خودش را توضیح دهد؟ بله، من یک توصیف برای این کار دارم: فریبکاری هوشمندانه!

تیم ملی ایران سال ۲۰۱۶ را در موقعیت بسیار خوبی به پایان بود و در گروه خود در مرحله انتخابی صدرنشین شدیم. همه ما از مشکلات ساختاری خودمان آگاهی داریم اما در نهایت توانستیم به صدر جدول برسیم و یک تیم بسیار خوبی را متشکل از بازیکنان باتجربه، جوان و متعصب ساختیم. ما نه تنها بهترین تیم آسیا هستیم بلکه پرستیژ بین المللی را برای فوتبال ایران به ارمغان آوردیم.
با وجود چنین موقعیتی، آیا توجیهی برای شروع سال ۲۰۱۷ با چنین بحرانی برای تیم ملی وجود دارد؟ آقای برانکو می تواند منافعی که پشت حملات و عدم همکاری اش وجود دارد را توصیف کند؟ درست در زمانی که ما باید برای بازی‌های تعیین کننده پیش رویمان آماده شویم آیا آقای برانکو می تواند این تنش و خیانت را شرح دهد. موضوعی که کار را به جایی رساند که بازیکنانی مثل سردار، جهانبخش و سعید همگی از این وضعیت انتقاد کرده اند.

دوستان عزیز، بگذارید بسیار صریح بگویم. تیم ملی ما بدون هیچ توجیهی لحظاتی پرتنش را سپری می‌کند که ممکن است عواقب جدی را در آینده‌ای نزدیک برای ما به همراه داشته باشد. در پایان، اگر تیم ملی ایران نتواند به جام جهانی صعود کند مسئولیت آن به شکل شفاف با یک نام خواهد بود: برانکو ایوانکوویچ و همه متحدان او که به تیم ملی خیانت کردند.
با بهترین آرزوها
پی نوشت: قطر يك - مولداوی يك
بله دیگر کشورها به کارشان برای رسیدن به جام جهانی ادامه می‌دهند.
دوباره یادآوری می‌کنم: «ما به اندازه سطح انتظاراتمان اوج نمی‌گیریم بلکه به اندازه سطح تمریناتمان سقوط می‌کنیم.»
 
کلمات کلیدی : کی روش+برانکو+تیم ملی فوتبال ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.