توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 386507
جانشین فرمانده سپاه قدس: اروپا باید مدیون مدافعان حرم باشد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۳۰
ایرنا نوشت:جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: اقدام مدافعان حرم تنها دفاع از حرم نیست بلکه دفاع از کل بشریت است و اگر تروریسم تکفیری جان بگیرد به هیچ کدام از ابنای بشر حتی اهل سنت هم رحم نمی کند.

سردار حمید مختص آبادی عصر امروز در آیین اختتامیه شعر و داستان یک دقیقه ای حافظان حرم در قم افزود: در صورتی که تروریست های تکفیری مجال پیدا کند اروپا را به خاک و خون می کشد و این کشورها بدانند اگر مجاهدت های مدافعان حرم نبود، بسیاری از پایتخت کشورهای اروپایی، امروز جولانگاه این تروریست ها بود.

وی ادامه داد: آمریکایی ها بدانند بیشترین مدال دفاع از بشریت و مقابله با تروریسم را باید به مدافعان حرم داد و اروپایی ها نیز باید مدیون این عزیزان باشند.

مختص آبادی گفت: مدافعان حرم همه توطئه های پیچیده ای که دشمنان در منطقه خاورمیانه طراحی کرده را نقش برآب کردند.

وی ادامه داد: آمریکا در دهه های اخیر، دو اشتباه فاحش در منطقه انجام داده که هر دومنجربه تقویت مقاومت شد، یکی مربوط به حوادث بعد از یازدهم سپتامبر و حمله به افغانستان و دیگری تاسیس داعش بود.

مختص آبادی اظهار داشت: این که می گوییم داعش را آمریکا ایجاد کرد، اینها شعار نیست، نامزد انتخابات آمریکا لو داده که آنها داعش را ایجاد کردند.

وی گفت: حضور داعش باعث شده که مسلمانان از ملیت های مختلف کنار هم قرار گرفته و برای دفاع از خط مقاومت وارد صحنه شده و افتخارآفرینی کنند.

وی ادامه داد: امروز تیپ های مختلف حیدریون، فاطمیون، زینبیون، حزب الله و غیره در برابر تروریسم کور مقابله می کنند.

وی گفت: امروز دفاع از حرم از مرز ملی گرایی گذشته و عقیده ها برای دفاع از اسلام ناب و جبهه مقاومت به میدان آمده است.

وی ادامه داد: مدافعان حرم به حضرت عباس(ع) اقتدا کردند، حضرت عباس(ع) دارای بصیرت نافذ و ایمان خالص بود و تا زمانی که زنده بودند کسی جرات تعرض به حرم را در کربلا پیدا نکرد.

وی گفت: امروز مدافعان حرم هم دارای بصیرت نافذ و ایمان بالایی هستند و برغم هجمه سنگین فرهنگی که دشمنان نسبت به ایمان و باورهای ما داشته ولی جوانان برای دفاع از حرم، التماس می کنند.

آیین اختتامیه مسابقه شعر و داستان یک دقیقه ای حافظان حرم، عصر امروز مقارن با روز ملی مبارزه با تروریسم، در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار و از نفرات برتر در دو بخش شعر و داستان تجلیل شد.
 
کلمات کلیدی : داعش+حمله تروریستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.