توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508303
خبرهای تازه نوبخت از بودجه سال آینده
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
مهر به نقل از رئیس سازمان برنامه و بودجه نوشت: بودجه 97 را تنها بر مبنای قیمت تمام شده خدمت دولتی،تخصیص می‌دهیم.

 محمدباقر نوبخت در مراسم امضای تفاهم نامه ایجاد اشتغال روستایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کار کارشناسی دقیقی بر روی برنامه ششم توسعه صورت گرفته تا در نهایت یک برنامه کارآمد تدوین شود؛ بر این اساس بخش عمده‌ای از این برنامه در بودجه سال ۹۶ گنجانده شد و به زودی آئین‌نامه‌های مرتبط با آن، تهیه خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه این سازمان فراتر از تدوین آئین‌نامه‌ها و مقررات، اجرای برنامه ششم توسعه را آغاز کرده است، گفت: آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های این برنامه با فوریت و در موعد مقرر تدوین و تهیه خواهد شد.

وی از سیاست سازمان برنامه و بودجه برای کاهش هزینه دستگاه‌های دولتی خبر داد و گفت: تلاش داریم تا اجرای طرح‌های عمرانی را سرعت بخشیم و در این شرایطی است که در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ رشد اعتبارات جاری حدود ۷۲ درصد و طرح‌های عمرانی بالغ بر ۹۰ درصد بوده است که بر همین اساس این سیاست در بودجه سال ۹۷ نیز ادامه خواهد یافت.

نوبخت ادامه داد: در حال حاضر روش بودجه‌ریزی برای سال ۹۷ تغییر کرده و تمامی هزینه‌ها بر مبنای قیمت تمام شده و هزینه واحدهای تولیدی خواهد بود. همچنین تخصیص‌ها نیز بر مبنای عملکرد صورت می‌گیرد؛ به این معنا که هر دستگاهی که بخواهد بودجه دریافت کند، باید اهداف و مأموریت‌های خود را به دقت ترسیم کرده و بر مبنای قیمت تمام شده خدمت خود، بودجه ارائه دهد که پرداختی‌ هم بر همین اساس صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: بر اساس ورودی درآمد خزانه، تخصیص‌ها پرداخت خواهد شد و باید تا پایان سال دوم برنامه، هزینه‌های جاری پنج درصد کاهش یابد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بسیاری از مراکز و مؤسسات در کنار وزارتخانه‌ها تأسیس شده‌اند که مجوزهای لازم را ندارند و بنابراین برای سال ۹۷ دستگاه‌هایی که در جغرافیای استان حضور دارند، در قالب بودجه استانی، به استاندار و شورای برنامه‌ریزی توسعه استان برای دریافت بودجه مراجعه می‌کنند.

نوبخت در مورد ساماندهی کالاهای قاچاق خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به طرح‌های تولید امیدوار باشیم، باید بازار از قاچاق این کالاها خالی شود و دولت هم مصمم است تا با این پدیده مقابله نماید.
 
کلمات کلیدی : محمدباقر نوبخت + سازمان برنامه و بودجه + کسری بودجه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.