نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448607
وزیر بهداشت: بودجه وزارتخانه ما کم است
تاریخ انتشار : جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابیان اینکه بخش درمان جامعه انتظار دارد بودجه وزارت بهداشت به‌واقع دیده شود، گفت: تخصیص بودجه به این وزارتخانه مناسب نیست.

به گزارش مهر، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی صبح جمعه در خلال افتتاح کلینیک تخصصی امام خمینی (ره) گرمسار در گفتگو با خبرنگاران، ضمن اشاره به اینکه وزارت بهداشت همیشه از بابت بودجه گلایه‌مند است، ابراز داشت: ما از عدم اجرای قانون گلایه داریم چراکه عمدتاً اعتبارات مصوب می‌شود اما تخصیص آن با مشکلات روبرو است.

وی افزود: ما انتظار داریم که مسئولان عدد و رقمی را اعلام نکنند که درنهایت تخصیص نیابد چراکه این امر در بین مردم انتظار ایجاد می‌کند و دراین‌بین وزارت بهداشت باید پاسخگو باشد.

وزیر بهداشت کابینه یازدهم همچنین گفت: ما انتظار داریم تکلیف وزارتخانه درباره بودجه‌ها از همان ابتدای سال روشن باشد تا بتوانیم اولویت‌ها در وزارت بهداشت را بشناسیم وگرنه گلایه خاصی از سوی وزارت بهداشت بیان نمی‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی بیان داشت: اگر وزارتخانه اطمینان از اختصاص بودجه داشته باشد، متناسب با این اعتبارات، هزینه ایجاد می‌کند لذا ما همواره بیان کرده‌ایم که وزارت بهداشت را می‌بایست با نگاهی ویژه دید.

وی افزود: وزارت بهداشت، دستگاهی حساس است که اداره آن مهم تلقی می‌شود از سوی دیگر خوشبختانه بودجه سال۹۶ به‌واقعیت نزدیک است و ما تنها امیدواریم در صحن علنی دچار دست‌کاری نشود تا هزینه‌های کشور افزایش نیابند چراکه به‌واقع منبع درآمدی وجود ندارد در آن صورت است که ما بودجه را غیرواقعی می‌بینیم و برنامه‌ریزی هیچ معنایی نخواهد یافت.

عضو کابینه تدبیر و امید گفت: برنامه زمانی اجرایی می‌شود که اعتبار موردنیاز آن نیز پیش‌بینی شود.

قاضی‌زاده هاشمی درباره برنامه‌های وزارت بهداشت درباره نوروز نیز، گفت: فعلاً درباره ریز برنامه‌ها نمی‌توان چیزی را اعلام کرد اما امسال به‌طور ویژه قرار است برنامه‌ای جامع در پایتخت با حضور دستگاه‌های مختلفی در راستای تسهیل خدمات بهداشتی و درمانی به مسافران ارائه شود که بسیار درخور توجه خواهد بود که سعی می‌کنیم تا ۱۰روز آینده جزئیات آن را اطلاع‌رسانی کنیم.
 
 
کلمات کلیدی : بیمه سلامت+وزارت بهداشت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۱:۲۴:۰۷
کفاف پرداخت حقوق یک میلیاردی به پزشکان را نمی دهد (4174561) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۰۳:۰۷
بودجه مملکت را وزارت بهداشت بلعیدوهیچ رضایتی وجود ندارد.همه اش شد پرداخت کارانه. (4174590) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۱۵:۳۱
آخه شما کیلویی چک پول به پزشک ها میدی، اما بقیه وزارت خونه ها، گرمی اسکناس ۱۰۰۰ تومنی به کارمندها میدن،
اگر گرمی پرداخت کنید خیلی خیلی خیلی زیاد هم می آورید (4174607) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۲۳:۰۸
تمام منابع وزارت بهداشت هزینه حقوق پزشکان میشود..معلومه بودجه کم میشه
نباید به هیچ پزشکی بیشتر از ۲۰ میلیون تعلق بگیره ضمنا فرصت بدید به جوانترها
متخصصین و پزشکها رو زیاد کنید
پزشکها در آمدهای میلیارد دارند و اکثر پول خود را در خارج از کشور هزینه میکنن و اکثرا اعتقاد عملی به جمهوری اسلامی ندارن (4174613) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۲:۴۶:۱۲
باید نصف بودجه مملکت را بدهند به این وزارت خانه نیم میلیونی نصفه دیگه را بدن به بقیه ۸۰ میلیون بلکه اقایون سیری ناپذیر راضی شوند۰ (4174622) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۳:۱۲:۵۱
کل درآمد کشور را به شما پزشکان بدهند باز هم می گویید کم است (4174646) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۴:۱۹:۳۸
آقای دکتر من با حداقل 240 ساعت کار ماهانه بصورت شیفت با مدرک فوق لیسانس درآمد سالانه ام 29 میلیونهکه سالانه حدود 4الی 5 میلیون هزینه رفت و آمد به محل کارخانه در فاصله ی 80 کیلومتری از شهر می شود. جالب اینجاست ماهانه نزدیک 200 تومان مالیات و همین مقدار حق بیمه از حقوقم کسر می شود برای تامین طرح تحول و کارانه ی پزشکان عزیزی که درس خوانده اند زحمت می کشند کار پر استرس و پر فشاری دارند. خوب برویم سراغ مطالب جالب تر شاید ندانید ولی پروانه کار من را وزارت خانه ی شما صادر کرده و من به عنوان مسئول فنی در کارخانه مواد غذایی با پروانه ای که وزارت بهداشت صادر می کند (معاونت غذا و دارو) فعالیت می کنمو چگونه است مسئول فنی در کارخانه ای در بیابان با حقوق قانون کار باید کار کند و برای شما هیچ اهمیتی ندارد که زیر میزی بگیرد یا رومیزی! مهم نیست که ماده ی غذایی تولیدی سالم باشد یا مسموم تنها به چندین مدل تعهد نامه ی محضری مهندس را میخکوب می نمایید که هر بلای سر مصرف کننده امد تو مسئولی و به دادگاه و زندان می روی حال انکه پزشک گرامی اگر بیمار را به سرای باقی بفرستد هیچ اشکالی ندارد و تنها در جلسه ای که احتمالا همکلاسی های پیشین و استاید گذشته اش تصمیم گیرنده هستند شرکت می کنند و مقصر یا پرستار می شود یا تجهیزات پزشکی یا داروخانه یا داروساز!
متاسفانه حضور یکپزشک در راس وزارت بهداشت خیانت است به ملت ایران. چرا که ایشان وزارت پزشکان است نه وزارت بهداشت ایران. ایشان این وزارت خانه را در حد یک صنف پایین اورده و تنها پیگیر بهبود معیشت این قشر ثروتمند شده است.
ایشان بایستی گزارش بدهد که چه تغییری در وضعیت سلامت جامعه با چه میزان هزینه ایجاد کرده است؟ و سازمانهای نظارتی صحت آن گزارشات را بررسی نمایند.
بطور کلی اینگونه سرمایه گذاری در بخش درمان (واریز پول به جیب پزشکان) تنها بوجه مملکت و مالیات کارگزان را ضایع می نماید حال آنکه هرچه می توان بایستی در بخش بهداشت و پیشگیری سرمایه گذاری شود عاقلانه تر است. آیان میزان سرطان و بیماری قلبی تصادفات جاده ای بیماری های عفونی کم شود بهتر است یا اینکه ذهن پزشک را درگیر ساختمان سازی و خرید ارز و سهام با سرمایه بی حسابش کنیم و ملت بیمار را هر روزه روانه بیمارستان کنیم تا از بیمه ها پول بیشتری مطالبه کنیم!؟ (4174692) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۴:۲۱:۵۹
بیا پول تو جیبی بچه ی منم مال تو ...
بمیرم واست حقوق پزشکهای عزیزتر از جانت عقب افتاده؟
چاهی که شما کندی آقای دکتر با نفت خاورمیانه هم نمیشه پُرش کرد (4174693) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۴:۳۲:۲۲
طرح تحول داره زمین می خوره؟!!!!!!!!!! گرچه زمین خورده بود. (4174706) (alef-13)
 
سیفیاری ایلخچی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۴:۴۸:۴۳
وزیر بهداشت از بقیه حقوق بگیران و مخصوصا معلمان خبر ندارند؟ چرا باید یک مزشک در آمدش ایتچنین بی حساب و کتاب باشد؟ خب پزشکند که پزشکند. نباید پزشکان بیش از 10 میلیون در آمد داشته باشند. مگر برای خدمت به مردم پزشک نشده اند؟ اگر جواب منفی است بهتر بود بجای درس خواندن به بساز بفروشی و دلالی می رفتند. (4174722) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۴:۵۴:۴۲
بیمه ها یا باید به جای طفره رفتن و پول تو بانک کذاشتن هزینه بیمارستانها رو پرداخت کنن . جهت اطلاع هموطنان از میزان بودجه حداکثر بیست درصد کارانه پرسنل و پزشکانه هست. بیش از هشتاد درصد هزینه های دیگر است . راه حل دیگه که خیلی بهتر است توقف طرح سلامت و بازگشت به سه سال قبل و برقراری مجدد مجوز مطب است. (4174732) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۴:۵۷:۱۸
انشالله ۲۹ اردیبهشت مشکلات رو از بیخ حل می کنیم که دیگه مشکل وزارت شما هم بالکل حل شه (4174736) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۶:۰۹:۱۶
هشت هزار میلیارد اوراق قرضه، هنوز میگی کمه
خدایا توبه (4174800) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۶:۵۲:۴۵
این پاسخ به اشکالات موجود در وزارت بهداشت نیست. (4174831) (alef-11)
 
بابک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۱۷:۳۷:۱۵
آفریت بر شما که رک و راست رفتی سر اصل مطلب
شما نه با پزشکان نه با وزارت بهداشت هیچ مشکلی نداری و بهتر از همه میدانی که بیشتراز یکسال است که کارانه پزشکان را نداده اند و پزشکها از بیمارستانهای دولتی دارن استعفا میدن
این دولت دو موفقیت چشمگیر داشت اول برجام که سایه سیاه جنگ و تباهی رو از سر مردم برطرف کرد دوم طرح تحول سلامت که پرداختی کمرشکن مردم را در بیمترستانهای دولتی به 5 الی 7 درصد رسوند و مردمی که واقعا سروکارشان با این بیمارستانها بود اینرا لمس کردند
شما هم قدرت مطلق رسانه ایتان را در دو جبهه فعال کردین قسمت اعظم توپخانه تان را بر برجام و ظریف متمرکز کردین و راست و دروغ بی وقفه کوبیدین
مابقی نیرویتان را بر وزبر بهداشت متمرکز کردین والا خودتان بهتر میدانید سهم کل حقوق و کارانه کارکنان بهداشت ودرمان اعم از پزشک و غیرپزشک در صورت پرداخت ( که که یکسال است کارانه پرداخت نشده) 19 درصد از بودجه بهداشت و درمان است و 81 درصد بودجه سهم نگهداری تجهیز و نوسازی و گسترش سیستم درمان و خرید دارو و ابزار تشخیص و درمان میشود شما انتخابات را نشانه گرفتید و با تمام نیرو دستاوردهای دولت را مبکوبید
ولی بر خلاف خواست شما مردم تحت تاثیر قدرت رسانه ای شما قرار نمیگیرند گول نمی خورند
و درست است که وزیر بهداشت اعلام کرده در دوره بعدی وزیر نیست ولی روحانی رییس جمخور محبوب ملت خواهد بود (4174858) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.