توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468209
در ششمین روز جشن تئاتری‌ها چه گذشت؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷
روز ششم جشن خانه تئاتر با برگزاری برنامه‌های مختلف در خانه هنرمندان،پردیس تئاتر تهران و تجلیل از سرشناس‌های طراحان صحنه و لباس 12 اردیبهشت ماه سپری شد.

به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، روز ششم از این رویداد فرهنگی – هنری که یکی از شلوغ‌ترین روزهای کاری برای برپا کنندگان این مراسم بود، طبق روال روزهای گذشته از ساعت 16 در محوطه بیرونی خانه هنرمندان آغاز شد.

در آغاز مراسم عروسک‌های غول پیکر وارد محوطه شدند و در ادامه مجری برنامه به خوش آمدگویی با مهمان پرداخت.

در ادامه گروه‌های رقص محلی «سرمستان» به سرپرستی مهرداد آبجار، سیاه‌بازی ساسان مهر پویان، نقالی نقالان محمد معجونی و طاهره بهرامی و ابراهیم رحیمی با نمایش میدانی «انار» به اجرای برنامه پرداختند.

کیخسرو دهقان از شاهنامه‌خوانان نیز در خانه هنرمندان برای علاقه‌مندان از این اثر ماندگار حکیم توس خواند و نمایش خیابانی «شش ماه خدمت» به کارگردانی جمشید عسگری اجرا شد.

علی فروتن( بازیگر برنامه‌های کودک) نیز در این روز مهمان جشن خانه تئاتر بود.

نشست انجمن طراحان صحنه و لباس روز سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه در سالن استاد امیرخانی خانه هنرمندان برگزار شد و در پایان نشست، طرحان صحنه و لباس خانه تئاتر که با برگزاری مسابقه طراحی کار خودش را از ساعت 10 صبح آغاز کرده بود از چهره‌های سرشناس این رشته تجلیل شد.

انجمن طراحان صحنه و لباس هم طبق فراخوانی از دانشجویان دانشگاه‌های هنر دعوت به عمل آورده بود تا علاقه مندان در یک مسابقه یک روزه با موضوع رسم اسکیس صحنه و لباس یک موضوع یکسان با هم رقابت کنند و از بین شرکت‌کنندگان سه نفر به عنوان برگزیده در هر دو رشته اعلام شود.

فریبرز قربان زاده ضمن خوش‌آمد گویی آغاز سالی پر بار را برای طراحان صحنه آرزو کرد و در ادامه فرزاد معافی از اعضای این انجمن از برگزاری مسابقه‌ای در ضمینه اسکیس طراحی صحنه و لباس خبر داد.

معافی گفت: این مسابقه برای دومین سال متمادی بین دانشجویان و دانش آموختگان برگزار می‌شود و پس از داوری آثار به برگزیدگان جوایزی به رسم یادبود اهدا می‌شود.

داوری این مسابقه در بخش طراحی صحنه بر عهده عادل بزدوده، رضازاده و علی نژاد بود.

در بخش طراحی لباس الهام شعبانی ٬ آذر بخشی و مقدی شامیریان به داوری میان آثار پرداختند.

مدالیوم و لوح تقدیری به رسم یادبود به اساتید پیشکسوت طراحی صحنه حمید صنیعی‌پور،  ایرج رامین‌فر، مجید میرفخرایی و ادنا زینلیان تقدیم شد.

همچنین میرفخرایی در این جلسه از ضرورت وجود یک مجله‌ی تخصصی طراحی صحنه و لباس را صحبت کرد که از طرف اصغر همت مورد توجه قرار گرفت و خانه تئاتر را حامی پیشبرد این طرح اعلام کرد.

ششمین روز جشن خانه تئاتر در محوطه بیرونی تئاتر شهر از ساعت 17 با اجرای مجدد نمایش «خبرنگار بی خبر» به کارگردانی امیر رضا عطایی که در پنجمین روز جشن نیز اجرا شده بود، کار خود را آغاز کرد اما در گوشه‌ای دیگر از حیاط تئاتر شهر نمایش «ما بازیگریم» به کارگردانی و بازی آرش غلامی اجرا شد.

زیرگذر میدان ولیعصر و استقبال از گالری

از ساعت ۱۷ نمایش «پول» به کارگردانی مجید یار محمدی میهمان تئاتر دوستان در زیر گذر میدان ولی عصر بود.

نمایش «کارگاه آموزش»  اثر پروانه علی ضامنی ۱۲ اردیبهشت به این محیط آمده بود. داستان این نمایش ۱۵ دقیقه‌ای حول محور موضوع بیکاری جوانان و مشکلات آنها می‌گذشت.

کودکان مشتاق در پردیس

طبق گزارش رسیده، روز ششم جشن خانه تئاتر در پردیس تئاتر تهران با استقبال خانواده‌هایی همراه بود که با کودکان خود به این پردیس آمده بودند.

مهدی قلعه دبیر اجرایی جشن و مسئول انجمن نمایش‌های کودک و نوجوان نیز در پردیس حضور داشت و برنامه‌های ویژه‌ایی در کنار اجراهای از پیش تعیین شده برای کودکان در نظر گرفته شد.

برنامه‌های پردیس تئاتر تران در جشن خانه تئاتر از ساعت 19 در محوطه بیرونی پردیس آغاز شد.

حضور عروسک‌های غول پیکر و در ادامه گروه‌های رقص محلی سرمستان به سرپرستی مهرداد آبجار، سیاه بازی محسن میر هاشمی، نقالی مرجان صادقی،خیمه شب بازی رضا فقیهی و نمایش خیابانی «شش ماه خدمت» به کارگردانی جمشید عسگری از برنامه‌های روز ششم جشن در پردیس تئاتر تهران بود.
 
کلمات کلیدی : خانه تئاتر + حوزه هنری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.