توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425206
از سر گیری پروژه انتقال آب از خلیج فارس به کرمان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی از سرعت گیری پروژه بزرگ ملی انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان خبر داد.

شهباز حسن پور در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نشست خود با مدیران و مدیرعامل بانک تجارت کشور، اعلام کرد: بزودی پروژه بزرگ ملی انتقال آب خلیج فارس به کرمان سرعت می گیرد.

وی از اهمیت، بی نظیری و تاثیرگذاری این پروژه در کشور سخن گفت و اظهار کرد: با انتقال این آب، قطعا صنعت استان کرمان رونق خواهد گرفت.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی به دست و پنجه نرم کردن صنعت و بحران آب، اشاره و تصریح کرد: تولید دو مجموعه عظیم گل گهر و مس سرچشمه با انتقال آب از خلیج فارس به کرمان شتاب بیشتری به خود خواهند گرفت و با توجه به افت سطح ایستابی آب های زیرزمینی و خشکسالی ها دیگر نیازی به استفاده از آب سفره های زیرزمینی نیست.

وی، یکی از راه حل های استان کرمان برای مقابله با بحران آب و مسایل و مشکلاتی که در پی خواهد داشت را انتقال آب از خلیج فارس دانست و افزود: خوشبختانه با هماهنگی های انجام شده و همکاری کنسرسیوم بانک های تجارت، کشاورزی و سینا اولین ال سی این پروژه توسط بانک تجارت تامین می‌شود.

حسن پور عنوان کرد: عملیات اجرایی پروژه انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان چند ماهی متوقف شده بود که با پیگیری ها متعدد، دوباره با سرعت به کار خود ادامه خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : پروژه انتقال آب +خلیج فارس + کرمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.