توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 375806
«نامه امام صادق (ع) به شیعیان» منتشر شد؛ منشوری گزیده برای رسیدن به سعادت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۲
نامه امام صادق (ع)  منشوری برای برای ایجاد یم زندگی مادی و معنوی سعادتمند

در زمانه ای که جوامع بشری نیازمند الگوهای مناسب برای زندگی موفق هستند، بی گمان می توان گفت که دین اسلام و به ویژه مذهب شیعه، بیان کننده تنها راه سعادت است. تعالیم الهی برای سبک زندگی اجتماعی دینی توسط پیشوایان معصوم (علیهم السلام) بارها و بارها گوشزد شده و جوانب مختلف آن تبیین شده است.

در این میان، یکی از جامع ترین راهکارها نامه ی مشهور امام صادق (علیه السلام) خطاب به شیعیان و رهروان است که ابعاد متفاوتی از یک زندگی معنوی مادی را به تصویر کشیده است.

این شیوه نامه ی حیات طیبه مستقیما از دستخط امام معصوم پس از قرن ها به دست ما رسیده و باید هر شیعه جعفری، آن را سرلوحه برنامه های روزانه خود قرار دهد و به عنوان سرمشقی ابدی چراغ راه زندگی خود کند.

نکته قابل توجه این است که امام صادق (علیه السلام) برای نشان دادن اهمیت این نامه که خود «ادب نامه اهل بیت (علیهم السلام)» نامیده، شش درخواست از شیعیان داشته است:

۱. به محتوای آن ایمان داشته باشند.
۲. در ان دقت کنند و مطالب آن را بین خود مورد مذاکره قرار دهند.
۳. بدان عمل کنند تا آثار آن را در زندگی خود نشان دهند.
۴. از آن نسخه برداری کنند و آن را به دست یکدیگر برسانند.
۵. هر از چند گاه بدان مراجعه کنند و بار دیگر مطالعه کنند و به فراموشی نسپارند.
۶. مبادا آنچه به صرفه آنهاست عمل کنند، و آنچه با هواهای نفسانی موافق نیست کنار گذارند!

آری، این نامه در فرازهایی متفاوت به مطالب اخلاقی پرداخته و گاهی مباحث اعتقادی را نیز بیان کرده است. همچنین حقوق اجتماعی و عبادات تبیین شده و کلیاتی از مبانی اسلام مطرح گردیده است.

و اکنون هنگامه ی ماست که نه فقط در ایام شهادت یا ولادت امام صادق (علیه السلام)، بلکه در طول ماه ها و سال ها در انتشار هر چه بیشتر محتوای «نامه امام صادق (علیه السلام) به شیعیان» بکوشیم و سپاسگزاری خود را از این نعمت عظیم نشان دهیم.

چاپ سوم کتاب «نامه امام صادق (علیه السلام) به شیعیان» در ۶۴ صفحه رقعی توسط حجه الاسلام و المسلمین محمد باقر انصاری به رشته تحریر در آمده و انتشارات دلیل ما آن را منتشر کرده است.
 
کلمات کلیدی : نشر دلیل ما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«نامه امام صادق (ع) به شیعیان» منتشر شد؛ منشوری گزیده برای رسیدن به سعادت