توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474608
کودکان چاق در بزرگسالی دچار افسردگی می‌شوند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد اضافه وزن در دوران کودکی می‌تواند تاثیرات مخربِ بلندمدت بر سلامت روان افراد در سنین بزرگسالی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، متخصصان با مقایسه این افراد با کودکانی که وزن طبیعی داشته‌اند و در بزرگسالی دچار اضافه وزن شده‌اند دریافتند که خطر ابتلا به افسردگی در کودکان چاق سه برابر بیشتر است.

همچنین خطر ابتلا به افسردگی در افرادی که هم در دوران کودکی و هم بزرگسالی دچار چاقی و اضافه وزن بوده چهار برابر افزایش می‌یابد.

این مطالعه البته تایید نمی‌کند که چاقی موجب افسردگی می‌شود اما یافته‌های به دست آمده نتایج مطالعات قبلی را تصدیق می‌کند مبنی بر اینکه خطر افسردگی در جوانان مبتلا به چاقی بیشتر است.

"گیبسون اسمیت" از مرکز پزشکی دانشگاه VU در هلند گفت: کودکان چاق در مقایسه با کودکانی با وزن طبیعی بیشتر احتمال دارد در دوران زندگی‌شان دچار اختلال افسردگی شوند. همچنین رابطه بین چاقی و افسردگی پیچیده است.

به گزارش هلث دی‌نیوز، به گفته متخصصان افرادی که نمی‌توانند به وزن ایده‌آل خود برسند اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند که این شرایط با افسردگی مرتبط است. همچنین این احتمال وجود دارد که آسیب‌پذیری افراد در برابر اضافه‌وزن و افسردگی تا حدودی به دلیل خطر مشترک ژنتیکی باشد.
 
کلمات کلیدی : کودکان چاق، افسردگی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.