توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382808
مرکل: پناهجویان، تروریسم را به آلمان نیاوردند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷
صدر اعظم آلمان ضمن تاکید بر این مسئله که پناهجویان، تروریسم را به آلمان نیاورده‌اند عنوان کرد: افراط گرایی پیش از تشدید موج مهاجران نیز در آلمان وجود داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری راشا تودی، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در کمپین انتخاباتی یکی از مناطق کشورش که قرار است چهارم سپتامبر برگزار شود در این باره گفت: افراط گرایی یا داعش مسئله‌ای نیست که با پناهجویان در آلمان ظهور کرده باشد، ما پیش از این نیز با چنین مسئله‌ای مواجه بودیم.

مرکل در ادامه اظهاراتش تاکید کرد: اسلام برای بقا در این کشور در کنار سایر احزاب حق کامل دارد و تا زمانی که قانون اساسی را نقض نکرده می‌تواند به حیات خود ادامه دهد.

وی همچنین به ادعاها درباره گسترش مساجد افراطی در آلمان اشاره و عنوان کرد: این مساجد تحت نظارت دقیق و شدید ما هستند و من گمان می‌کنم به روز رسانی اطلاعات درباره این مسائل بسیار اهمیت دارد. ما به دنبال این هستیم تا به منظور شفافیت بیشتر در دانشگاه‌های آلمان دروس مرتبط به ائمه جماعت را ارئه دهیم.

این رهبر آلمانی همچنین متعهد شد تا ظرفیت‌های دولت را برای تضمین امنیت داخلی آلمان افزایش دهد.

قویترین بانوی سیاستمدار جهان در ادامه اظهاراتش نسبت به افزایش تعداد آلمانهایی که برای پیوستن به داعش از این کشور خارج می‌شوند ابراز نگرانی کرد.

این در حالیست که به گفته وزارت کشور آلمان تا کنون در مجموع ۸۰۰ نفر آلمان را به مقصد عراق و سوریه ترک کرده‌اند.

آلمان طی یک سال گذشته مهمترین و بزرگترین مأمن پناهجویانی بوده است که از مناطق جنگی خاورمیانه و یا فقر گریخته‌اند. در این میان سیاست درهای باز مرکل به روی پناهجویان پس از حملات تروریستی متعدد به شدت مورد انتقادات داخلی قرار گرفته و محبوبیت وی را در این کشور کاهش داده است. به این ترتیب انتظار می‌رود حزب آلترناتیو برای آلمان به عنوان یکی از احزاب ضد مهاجرتی این کشور در انتخابات آتی به پیروزی‌های چشمگیری دست پیدا کند.
 
کلمات کلیدی : پناه جویان+اسلام ستیزی+مرکل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.