نظر منتشر شده
۲۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410202
معلم متخلف برکنار و به پادگان اعزام می‌شود/ عذرخواهی آموزش و پرورش
تاریخ انتشار : جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۹
در پی تنبیه بدنی یکی از دانش آموزان مدرسه شهید چمران اسدآباد از توابع شهرستان فهرج، سرباز معلم متخلف برکنار و به پادگان اعزام می شود.

به گزارش مهر،چندی قبل بود که فیلمی در فضای مجازی دست به دست شد که گروهی از دانش آموزان محروم یک مدرسه در جنوبی ترین نقطه استان کرمان در این فیلم عنوان می کردند که معلم به دلیل عدم پرداخت شهریه آنها را تنبیه کرده است اما چند روز بعد آموزش و پرورش استان در فیلمی جدید اعلام کرد که چنین امری ساختگی است و پس از بررسی های قضایی و قانونی هم کذب بودن فیلم مورد نظر اعلام شد.

آن فیلم و دانش آموزانش هرچند برای چند روزی در راس خبرهای رسانه ها بودند اما به مرور زمان فراموش شدند.

اما روز گذشته فیلمی جدید منتشر شد که آموزش و پرورش را بار دیگر به تیتر رسانه های استان تبدیل کرد.

در این فیلم دانش آموز در یکی از مدارس شهرستان محروم فهرج در شرق استان کرمان به دلیل اینکه توسط معلمش تنبیه شده با مصدومیت  مواجه شده و بینایی چشم چپ این فرد مختل شده است.

این بار آموزش و پرورش استان کرمان در اقدامی مثبت با ورود جدی و پیگیری این مساله ضمن تاکید صحت حادثه از مردم عذرخواهی کرد و طبق بررسی های خبرگزاری مهر در مراحل ابتدایی بروز این حادثه و قبل از رسانه ای شدن، وضعیت درمانی و روند بهبود دانش آموز مصدوم را پیگیری کرده است.

سرباز معلم نیز همان روز از کار برکنار و به پادگان محل خدمتش بازگردانده شده است.اما آنچه که در فیلم و خبرهای منتشر شده در خصوص تنبه این دانش اموز اشاره نشده است این است که این دانش آموز فهرجی نابینا نشده است و به دلیل شدت ضربه و خونریزی داخلی چشم دچار اختلال در بینایی شده و روند درمان برای بهبود کامل بیمار در حال انجام است.

در پی تنبیه بدنی یکی از دانش آموزان مدرسه شهید چمران اسدآباد از توابع شهرستان فهرج، سرباز معلم متخلف برکنار و برای ادامه خدمت سربازی به پادگان اعزام و با سایر متخلفان احتمالی نیز برخورد قانونی می شود

به هر صورت آموزش و پرورش کرمان در اطلاعیه ای مسئولیت این حادثه را پذیرفته وعنوان کرده است؛ در پی تنبیه بدنی یکی از دانش آموزان مدرسه شهید چمران اسدآباد از توابع شهرستان فهرج، سرباز معلم متخلف برکنار و برای ادامه خدمت سربازی به پادگان اعزام و با سایر متخلفان احتمالی نیز برخورد قانونی می شود.

روابط عمومی اداره کل آموزش  و پرورش استان کرمان ضمن ابراز تاسف و عذرخواهی از این حرکت ناشایست سرباز معلم مذکور که موجب جریحه دار شدن افکار عمومی شده، بار دیگر تاکید می کند هر گونه تنبیه بدنی در مدارس تحت هر شرایطی، ممنوع و محکوم است و با متخلفان به شدت برخورد قانونی می شود.

در خصوص حادثه پیش آمده اما پدر دانش آموز مصدوم به خبرنگار می گوید: فرزند من در کلاس درس در حال صحبت با هم کلاسی اش بوده که معلم با کمربند به صورتش می زند.

درخواست برخورد قانونی با معلم را دارم

محمد کدخدامنش می گوید: بعد از اطلاع از مصدوم شدن فرزندم به دلیل نبود بیمارستان در فهرج عرفان را به بیمارستان بم منتقل کردیم و مورد مداوا قرار گرفت و در همان روز مسئولان حراست آموزش و پرورش فهرج ما را همراهی کردند و گفتند پیگیریهای لازم را انجام می دهیم.

پدر این دانش آموز افزود: در حال حاضر خبر ندارم که پیگیری ها در چه مرحله ای قرار دارد اما از مسئولان می خواهم مطابق قانون با معلم برخورد شود و اجازه ندهد چنین افرادی در زمینه آموزش دانش اموزان فعال باشند.

وی گفت: نباید چندین دانش آموز را به معلمی واگذار کنند که برای حضور در این شغل تنها یک ماه آموزش دیده است.

عرفان دانش آموز صدمه دیده نیز در پاسخ به وضعیت بینایی اش گفت: بعد از اینکه کمربند به صورتم برخورد کرد روی نیمکت افتادم و چشمم دچار تورم شد و در نهایت بعد از اطلاع به والدینم به بیمارستان مراجعه کردم در حال حاضر هم بینایی چشم چپم مختل شده و مثل این است که آب صابون در چشمم است.

در پیگیریهای خبرنگار مشخص شد که چشم دانش آموز نابینا نشده است و به دلیل ضربه دچار خونریزی داخلی شده است و به مرور زمان دید چشم باز خواهد گشت.

مراحل درمان تا بهبود کامل فرد مصدوم انجام می شود

محسن سلاجقه، رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در گفتگو در این خصوص بیان کرد: امروز مدیران آموزش و پرورش از دانش آموز مذکور عیادت کرده اند و تمام پیگیریهای لازم از ابتدای بروز حادثه تا کنون انجام شده است.

وی افزود: معلمی که دچار این اشتباه شده است یکی از سرباز معلم هایی است که آموزش و پرورش برای جبران کمبود نیروی انسانی جذب می کند و در دبستان مشغول به کار بوده است.

آموزش و پرورش کرمان بیش از نیم میلیون نفر دانش آموز و 50 هزار نفر معلم دارد اما به دلیل تعداد بالای دانش آموزان و پراکندگی مراکز جمعیتی با کمبود شدید معلم مواجه هستیم

سلاجقه ادامه داد: آموزش و پرورش کرمان بیش از نیم میلیون نفر دانش آموز و 50 هزار نفر معلم دارد اما به دلیل تعداد بالای دانش آموزان و پراکندگی مراکز جمعیتی با کمبود شدید معلم مواجه هستیم.

رئیس روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: برای جذب سرباز معلم ها گزینش با دقت و حساسیت بالا انجام می شود و آموزش های علمی و حتی نحوه برخورد با دانش آموزان هم به سرباز معلم ها داده می شود.

سلاجقه گفت: در حال حاضر فرد خاصی از کار برکنار شده است و روال قانونی برای حمایت از دانش آموز و برخورد با عوامل خاطی در حال انجام است.

وی افزود: دانش آموز بیمه حوادث است و البته روند درمان وی با دقت کامل توسط آموزش و پرورش رصد و پیگیری می شود و در صورت نیاز پیگیری های تخصصی پزشکی نیز انجام می شود.

شهرستان فهرج یکی از شهرستان های کویری و بسیار محروم استان کرمان است که آموزش و پرورش برای رفع مشکل کمبود معلم در مناطق روستایی و عشایری این شهرستان و سایر مناطق کم برخورد مشابه از سرباز معلم استفاده می کند.
 
کلمات کلیدی : کتک زدن در مدرسه+تنبیه دانش آموزان+کتک زدن
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۱۷:۳۴:۳۵
اره جانم وقتی معلم ندارید واز هرجا معلم میگیرید که نیرو استخدام نکنید این میشه...معلمان حق التدریس با سوابق بالای ۷ سال همینجور رو هوا موندن بدون حقوق بدون مزایا بدون بیمه ....اونوقت هرسال عده ای سرباز معلم می گیرند که ۲۲ سالشونه وجای پا کوبیدن میرن سر کلاس درس بدن حالا خوبه کلاس رو با پادگان عوضی نمی گیرن یه وقت اسلحه ببرن سر کلاس... (4001122) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۱۷:۳۸:۰۳
در دوره جناب حاج بابایی تعداد زیادی اموزگار از قشر ی خاص استخدام شدند که کمترین تجربه ای در زمینه معلمی نداشتند یادمه یکی از انها می گفت خوش به حال اون دوستانی که به مدارس با معلمین با تجربه رفته اند حداقل از انها شیوه تدریس وکلاس داری را یاد می گیرند اما ما هیچ نمی دانیم وفقط برای آرام کردن دانس اموزان انها را تنبیه می کنیم خوب آن زمان عهد عهد از مابهتران بود وصدایش را کسی در نمی اورد الحمدالله که ان عهد سپری شده وصدای مظلوم به گوش می رسد !!! (4001127) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۱۸:۱۰:۲۸
تفاوت معلم و معلم نما اینجا خودش رو نشون میده.
بیاییم قدر معلمان واقعی خودمان را بدانیم (4001176) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۱۸:۱۵:۱۸
هر ارگان دیگه ای غیر آموزش وپرورش متولی بود الان چند کشته هم داده بودیم.از15ملیون دانش اموز یکی اینطور بشه نشان دهنده سلا مت بالای اموزش وپرورش ومعلمهاست.شما ادارات دیگه ونحوه برخوردانها با مردم را نکنه ندیده اید. (4001182) (alef-11)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۱۹:۱۰:۱۱
فقط همين؟به پادگان اعزام شد؟!!!!! (4001265) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۲۲:۱۶:۱۵
مملکت ....واقعا که (4001499) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۱۹:۴۶:۴۱
وقتی به معلمی به عنوان شغلی حساس و تخصصی نگاه نمیشود و این شغل برای کاهش هزینه ها به سرباز جوان غیر متخصص سپرده شود و معلمی که سالها تحصیلات و تجربه اش نادیده گرفته می شود وباید با موتور پیک ،پیتزا فروشی شود.نتیجه این است! (4001309) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۲۰:۰۹:۵۴
هر وقت یک معلم رو تنبیه کردین هنر کردین. نه سرباز رو (4001340) (alef-11)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۲۱:۵۸:۰۱
مثل اینکه خیلی دلت پره هااااااااااا (4001475) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۲۲:۲۰:۳۰
هزاران لایک (4001507) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۲:۲۷:۰۶
چنین رفتارهایی از معلم های رسمی سر نمی زنه ولی از سربازها چرا. اسم معلم گذاشتن روی سرباز توهین به همه ما معلم های زحمتکشه. عقده های دوران بچگی رو جای دیگه ای خالی کنید. (4001713) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۲۳:۴۴:۰۱
عقده های دوران بچگی توسط کی ایجاد شده؟ (4003127) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۵:۱۶:۳۵
معلم نیاز به تنبیه ندارد وضعیت موجودش مرگ تدریجی است (4001737) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۸:۵۲:۳۳
چه ربطی داره؟ چون سربازه نباید تنبیه بشه؟ خیلی نادر پیش میاد که یک معلم همچین کاری بکنه و به فرض هم کرد چرا فکر میکنید معلم رو تنبیه نمیکنن؟ (4001885) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۲۱:۱۹:۱۰
اگرچه برخورد شدید با معلم لازم است اما لازم تر ازان برخورد با مدیر است چراکه اگر مدیر مدیریت داشت ومفتکی ازبیت المال ارتزاق نمی کرد هیچ وقت چنین اتفاقات دلخراش رخ نمی داد. (4001411) (alef-11)
 
دستبوس معلمان پاکِ پاک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۲۱:۳۰:۴۱
..

دقت فرمایید ؛ چه فرموده اند :

« هر وقت یک معلم رو تنبیه کردین هنر کردین. نه سرباز رو ... »


شما هنوز ادب نشده اید ...

هنوز تربیت نیافته اید ....

من اگر معلم بودم ؛ شما را ادب می کردم تا روش حرف زدن و احترام به معلم را یاد بگیرید ...


فدای مظلومیت تو ای معلم مظلوم ؛ که بدون هیچ چشمداشت و قدرتی به بچه های ما تعلیم و تعلم می فرمایید ...

قربان مظلومیت تو ....


ای معلم مظلوم ...


آیا شده یک بار هم که شده از معلم مظلوم حمایت کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا دانش آموز درسخوان و مودب تنبیه نمی شود !!!!!!!!!!

هر کس تنبیه شد از چشمان خود شاکی باشد ؛ نه از معلم ...

آیا شده از حقوق معلم هم حمایت نمایید ؟؟؟؟؟؟؟؟

آیا باری از دوش معلم برداشته اید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی نمک نشناس شده ایم !!!!!!!!!!!!!!!1

درود بر شرف ناب معلم که پاک زندگی می کند و پاک می میرد .... پاکِ پاک

ز بوسیدنی های این روزگار ............... یکی هم بود دست آموزگار (4001421) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۱۵:۲۸:۳۶
آقا لطفا شعار نده

من که خودم دهه شصتی هستم از بیشتر معلم های خودم راضی نبودم. نه از نظر اخلاقی و نه از نظر آموزش. البته الان وضعیت فرق کرده . بعضی از بچه ها هم خیلی شلوغ شدن. به هر حال معلم اگه حوصله نداره این شغل رو قبول نکنه، خیلی از جونها منتظر شغلی مثل این هستن. پس لطفا همیشه ناله نکنید. اگه همه چی بر اساس قانون باشه خود به خود کارا درست میشه . پس به جای بوسیدن دست آموزگار و اینطور بحث های پوچ و احساسی یه کاری بکنن که جلوی سو استفاده هر دو طرف گرفته بشه. هم معلم و هم دانش آموز . حالا چطوری!؟ اونایی که بودجه آموزش و پرورش رو خرج میکنن اونا باید جواب بدن (4002606) (alef-11)
 
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۲۱:۵۰:۳۲
چطور وقتی میخواین معلم استخدام کنید هزار بار آزمون دارن ، هزارتا گزینش دارن اما سرباز چون مجانیه راحت و فرت و فرت بگیرید .بدون هیچ کزینش علمی و تخصصی و .... (4001454) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۴ ۲۲:۳۵:۰۰
عجب حيوانى بوده مگه ادم سالم يك بچه رو اينجورى مى زنه (4001527) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۰:۰۷:۱۱
در انتخاب سرباز معلم باید دقت شود بومی باشد و از نظر روحی هم مناسب ایندکار باشد (4001614) (alef-11)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۲:۱۶:۰۲
مادر بنده و تقریبا تمام اقوام ما حدود ۴۰ سال پیش با گذراندن دوره تربیت معلم که در آن خوابگاهی بودن اجباری بود معلم شدن . جدیدا فهمیدم برای این اجبار در شبانه روزی بودن وجود داشته که علاوه بر مواد درسی بسیار زیاد تمام رفتار و سکنات دانشجویان کاملا زیر نظر بوده و موارد مشکوک کاملا گذارش میشده تا فرزندان این مملکت زیر دست هر کسی نرن. حالا از سر کوچه معلم میارن خدا به داد برسه... (4001711) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۷:۳۳:۳۰
چشمش را قصاص کنید (4001780) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۱۵ ۰۸:۲۵:۱۷
جالبه خبرگزاریها علاقه خاصی دارند تا یک معلم اگر تنبیهی کرد سریع اطلاع رسانی کنند
اما بنظرتان دانش آموزان امروزی همان دانش آموزان دهه 50 یا 60 هستند
خیر دانش آموزان روز به روز بد اخلاق تر و بی ادب تر شدند الان معلم از دانش آمز می پرسد چرا تکالیفت را انجام ندادی با کمال عزت می گوید حوصله نداشتم
عزت معلم کجا رفته
چرا خبر از کتک خوردن معلم از سوی دانش آموزان را در سایتها قرار نمی دهید
دانش اموزانی هستند که خانواده از تربیت آنها عاجز مانده
و شما وقتی او را به مدرسه می فرستید نفس راحت می کشید
حالا معلم هایی با این چنین دانش اموزان گستاخ چکار بکنند
انصاف داشته باشید (4001847) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.