توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486462
کدام نسل بیشتر اهل کتابخانه است؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۷
نتایج تحقیقاتی در آمریکا نشان داده است، کدام نسل از مردم این کشور علاقه بیشتری به استفاده از کتابخانه دارند.

به گزارش ایسنا، «هافینگتون پست» نوشت: مرکز تحقیقات «پیو» در واشنگتن از پاییز سال گذشته پژوهشی را انجام داده که نشان می‌دهد افراد ۱۸ تا ۳۵ سال بیشترین علاقه را به استفاده از کتابخانه‌های عمومی دارند.

در این تحقیق، ۳۵ درصد ۱۸ تا ۳۵ ساله‌ها گفته‌اند که طی ۱۲ ماه گذشته به کتابخانه مراجعه‌ یا از کتابخانه‌های سیار استفاده کرده‌اند. این رقم در گروه ۴۱ تا ۵۲ ساله‌ها به ۴۵ درصد و در ۵۳ تا ۷۱ ساله‌ها به ۳۶ درصد کاهش پیدا می‌کند. رقم مربوط به نسل خاموش یا افراد بالای ۷۲ سال، هم ۳۶ درصد بوده است.

این مرکز پژوهشی پیش از این هم در سال ۲۰۱۴ تحقیقی انجام داد و ثابت کرد افراد بین ۱۸ تا ۳۵ سال، بیش از دیگر نسل‌ها اهل مطالعه هستند.

با آماری که درباره کاهش نسل به نسل استقبال از کتابخانه‌ها به دست آمده، کم یا حذف شدن بودجه فرهنگی این بخش در آمریکا، امری کاملا قابل پیش‌بینی است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور، در بودجه‌بندی سال ۲۰۱۸، بودجه مربوط به موسسه خدمات موزه‌ای و کتابخانه‌ای را به کل حذف کرده است. کتابخانه‌ها در پاسخ به این اقدام، سعی می‌کنند با ارائه خدمات نو و به‌روز، هرچه بیشتر نسل جوان را به سمت خود جذب کنند.
 
کلمات کلیدی : کتابخانه + کتابخوانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.