توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486165
تصویب ۵۰۰ میلیارد تومان سود سهام عدالت
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۲
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: این سازمان به محض دریافت سود سهام عدالت از شرکت‌های سرمایه‌پذیر، آن را میان مشمولان توزیع می‌کند.

به گزارش خبرگزاری صداو سیما، عبدالله پوری حسینی با اشاره به اینکه سازمان خصوصی سازی هنوز مبلغی از شرکت‌های سرمایه پذیر بابت سود سال مالی ۹۵ این شرکت‌ها دریافت نکرده است، افزود: سازمان خصوصی سازی به محض دریافت سود سهام عدالت از شرکت‌های مزبور، آن را در بین مشمولان توزیع خواهد کرد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه به طور طبیعی مجامع عمومی شرکت‌های سرمایه پذیر تا پایان تیر هر سال برگزار و سودهای آن‌ها شناسایی و تقسیم می‌شود، اظهارداشت: این شرکت‌ها هشت ماه مهلت دارند تا این سود را طبق قانون در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون افزون بر ۵۰۰ میلیارد تومان سود برای دوره مالی سال ۹۵ ویژه مشمولان سهام عدالت به وسیله شرکت‌های سرمایه پذیر با برگزاری مجامع عمومی تصویب شده است، گفت: این میزان سود در خوشبینانه‌ترین حالت تا پایان تیر به بیش از دو تا سه هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

پوری حسینی افزود: سازمان خصوصی سازی برای اینکه بتواند توزیع سود را در مقاطع مختلف با اولویت‌های خاص انجام دهد؛ به نحوی که تمامی مشمولان بتوانند سود دریافت کنند، مصوبه‌ای تقدیم شورای عالی اصل ۴۴ قانون اساسی کرده است.

معاون وزیر اقتصاد اضافه کرد: سازمان خصوصی سازی در این مصوبه دنبال تحقق دو شرط اساسی است که یکی از آن‌ها توزیع همزمان سود میان مشمولان به محض دریافت از شرکت‌های سرمایه پذیر است و مطلب دیگر هم دریافت سود سهام از شرکت‌های مزبور زودتر از موعد مقرر هشت ماهه است.

وی یادآورشد: بدون شک با موافقت شورای عالی اصل ۴۴ قانون اساسی با این دو شرط، سازمان خصوصی سازی به محض وصول سود از شرکت‌های سرمایه پذیر آن را در بین مشمولان توزیع خواهد کرد.
 
 
کلمات کلیدی : سود سهام عدالت+ سهام عدالت+سازمان خصوصی سازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.