توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456267
جزئیات مکالمه تلفنی رئیس‌جمهور و آیت‌الله مکارم شیرازی درباره فضای مجازی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۰
تسنیم نوشت: مرجع تقلید شیعیان به تماس تلفنی رئیس‌جمهور برای تبریک عید اشاره کرد و گفت: در این تماس دو طرف معتقد به وجود آسیب‌های فضای مجازی بودیم که باید اقدامات در این زمینه بیشتر شود.

آیت‌الله  ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در دیدار با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به وجود امنیت در جاده‌های کشور اظهار داشت: وجود امنیت نعمت بزرگی است که بخش زیادی از آن مرهون خدمات نیروی انتظامی است و مردم باید قدر این نعمت را بدانند و انشالله این امنیت همچنان حفظ شود.

وی بابیان اینکه با توجه به تأکیدات مقام رهبری درباره قاچاق باید گروهی مسئول گلوگاه‌های ورود قاچاق در کشور شوند، افزود: بخش زیادی از اقتصاد کشور مربوط به قاچاق است و تا زمانی که این مسئله حل نشود مشکلات هم باقی خواهد ماند

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به وجود معضلاتی در فضای مجازی ابراز کرد: باآنکه درس و کارهای حوزوی به‌واسطه فضای مجازی آسان شده ولی زیان‌های این فضا همچنان باقی و این فضا را مسموم می‌کند که باید در این زمینه هماهنگی‌هایی انجام شود تا آسیب‌ها به حداقل برسد.

وی به تماس تلفنی رئیس‌جمهور برای تبریک عید اشاره کرد و گفت: در این تماس دو طرف معتقد به وجود آسیب‌های فضای مجازی  بودیم که باید اقداماتی در این زمینه بیشتر شود، چراکه فضای مجازی سبب متلاشی شدن بنیان‌های خانواده‌ها شده است.

استاد برجسته حوزه علمیه ادامه داد: برخی به دنبال مسموم نگه‌داشتن فضای مجازی هستند که امیدواریم روزی برسد که معضل فضای مجازی در کشور حل شود تا مشکلات آن برای عموم جامعه کاهش یابد.

وی با تأکید بر اینکه باید فرهنگ ترافیک در جامعه ارتقا یابد ،عنوان کرد: 95 درصد مردم را می‌توان به مسائل فرهنگی و رعایت قوانین و مقررات ترغیب کرد و با درصد باقی‌مانده هم طبق قانون برخورد شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش دومیلیونی خودرو در سال گذشته و کاهش تصادفات می‌توان نتیجه آن را در کار فرهنگی دانست که امیدواریم روزی برسد که تلفاتی در جاده‌ها باشیم ،همچنین باید برای مردم نهادینه شود که رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی جزء وظایف شرعی بوده و تخطی از آن گناه است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۰۸:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۲:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۰:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۰۹:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۱۲:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۲۱:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۱۸:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۸ ۱۴:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۶ ۲۲:۱۰
 
 
کلمات کلیدی : مکارم شیرازی + حسن روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.