توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498162
سرانجام تحقیق و تفحص شرکت کشت و صنعت کارون
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۹
رئیس هیئت تفحص از شرکت کشت و صنعت کارون از نهایی شدن گزارش تحقیق و تفحص از این شرکت تا پایان آذر امسال خبر داد.

علی اکبری رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت کشت و صنعت کارون در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به روند تفحص از شرکت کشت و صنعت کارون، اظهار داشت: در جلسه اخیر هیئت تفحص، اقدامات اولیه از جمله شرح وظایف اعضای هیئت و زمان‌بندی تفحص از این دو شرکت انجام شد.

وی با بیان اینکه دو کارشناس از سوی هیئت تفحص به هیئت‌رئیسه مجلس معرفی شده‌اند، افزود: تاکنون مطالعات کلی و اولیه در مورد تفحص از این دو شرکت انجام شده و در صورت تأیید این دو کارشناس از سوی هیئت‌رئیسه مجلس، بررسی‌ها و مطالعات رسمی را آغاز می‌کنند.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از شرکت کشت و صنعت کارون با بیان اینکه مسئولان شرکت کشت و صنعت کارون و کشت نیشکر و صنایع جانبی، گزارش‌ها و اطلاعاتی را در زمینه تفحص به این هیئت ارسال کرده‌اند، ادامه داد: اعضای هیئت تفحص نیز مکاتباتی را با دستگاه‌های ذیربط انجام داده‌اند تا اطلاعات لازم در زمینه تفحص از این دو شرکت را به هیئت واصل کنند.

اکبری با تأکید بر اینکه طبق آئین‌نامه داخلی مجلس، زمان روند تحقیق و تفحص‌های مجلس 6 ماهه است، گفت: احتمالا تفحص از شرکت‌ کشت و صنعت کارون و کشت نیشکر تا آذرماه به اتمام برسد و گزارش تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شود.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت لزوم از مسئولان این دو شرکت برای حضور در جلسات هیئت تفحص دعوت به عمل خواهد آمد؟ تصریح کرد: قطعا در صورت لزوم از مسئولان این دو شرکت برای ارائه طراز س