توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448365
سناتور ارشد آمریکایی: مخالفت با ترامپ رو به گسترش است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۳
رهبر اقلیت دموکرات مجلس سنای آمریکا پیش‌بینی کرده نماینده‌های حزب جمهوری‌خواه در چند ماه آینده راهشان را از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور هم‌حزبی‌شان، جدا خواهند کرد.

به گزارش فارس، سناتور «چاک شامر»، رهبر اقلیت دموکرات مجلس سنای آمریکا پیش‌بینی کرده نماینده‌های حزب جمهوری‌خواه در چند ماه آینده با رئیس‌جمهور این کشور که هم حزبی خود آنها است فاصله خواهند گرفت.

رفتارها و اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در چند هفته‌ گذشته، واکنش‌های گسترده‌ای در مجامع مختلف سیاسی آمریکا به همراه داشته است.

با وجود این، سیاستمداران حزب جمهوری‌خواه کمتر به صورت علنی از ترامپ انتقاد کرده یا اقدامات وی را به چالش کشیده‌اند. «جان مک‌کین»، رئیس‌ کمیته دفاعی نیروهای مسلح مجلس سنا، در این میان استثنا بوده و انتقادات تندی را علیه ترامپ که با او هم حزبی است مطرح کرده است.

چاک شامر، در یک برنامه تلویزیونی درباره ترامپ گفت: «ما باید جلوی اقدامات ترامپ را بگیریم.»

وی اضافه کرد: «نظر من این است که آنچه شما را هدایت می‌کند بایستی ارزش‌هایتان باشد؛ این قطب‌نمای من است. هر چه شما در سیاست و مسائل دیگر زندگی بالاتر بروید، بادهایی که می‌وزند تندتر خواهد شد، بنابراین اگر شما عقاید خودتان، ارزش‌های خودتان را داشته باشید و به آنها پایبند بمانید، از مسیر منحرف نخواهید شد.»

شامر در ادامه تأکید کرد: «اینکه ترامپ به من القاب ناروا نسبت بدهد تأثیری روی من ندارد. اینکه ترامپ سعی کند تملق من را بگوید - کاری که او انجام نمی‌دهد - باز هم تأثیری روی من ندارد. اگر او به ارزش‌های صحیح پایبند باشد، من مخالفتی با اقدامات او، فقط به خاطر آنکه نام ترامپ روی آنها است نخواهم کرد. اما وقتی که اقدامات او علیه ارزش‌ها ما، علیه ارزش‌های آمریکا است من با او با چنگ و دندان مبارزه خواهم کرد.»

نماینده دموکرات آمریکایی در بخش دیگری از این گفت‌وگو که پایگاه آلترنت متن آن را منتشر کرده از گسترش مخالفت‌ها با ترامپ در درون هم‌حزبی‌های خود او نیز خبر داده است.

او می‌گوید: «وقتی با نماینده‌های جمهوری‌خواه در خفا صحبت می‌کنیم، می‌بینیم که آنها با او مشکلات جدی دارند. الان، تعداد خیلی کمی از آنها - از جان مک‌کین که بگذریم - هستند که جرأت داشته‌اند با وی مخالفت کنند، اگر چه آنها می‌دانند که ترامپ دارد کارهای بسیار زیادی انجام می‌دهد که با آنچه ذات آمریکا است ضدیت دارد.»

شامر تصریح کرد: «اگر او به همین منوال ادامه بدهد - که امری کاملا محتمل است - ظرف سه تا چهار ماه خواهید دید که عده زیادی از جمهوری‌خواهان از او جدا خواهند شد. و این به منزله نجات آمریکا است.»
 
کلمات کلیدی : ترامپ٬ دموکرات ها٬ جمهوری خواهان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.