توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442965
لندن خواستار تداوم فشارها علیه مسکو شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۴
وزیر امور خارجه انگلیس در ادامه سیاست‌های خصمانه لندن علیه مسکو به بهانه بحران اوکراین، بار دیگر خواستار تداوم تحریم‌های ضدروسی شد.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه انگلیس امروز طی اظهاراتی در بلژیک خواستار ادامه تحریم‌های کشورش علیه روسیه شد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «بوریس جانسون» امروز دوشنبه طی اظهاراتی در بلژیک اعلام کرد: «انگلیس به فشارها و تلاش‌های خود برای تداوم تحریم‌های ضدروسی ادامه خواهد داد.»

وی افزود: «انگلیس در خصوص این امر که هیچ جایی برای کاهش تحریم‌های ضدروسی وجود ندارد و فشارها علیه مسکو باید ادامه یابد، اصرار دارد.»

وزیر خارجه انگلیس در ادامه گفت: «همه اعضای اتحادیه اروپا از افزایش و تشدید خشونت‌ها در اوکراین نگران هستند و در خصوص اینکه کدامیک از طرفین آغازگر تنش‌ها بوده‌اند، تردید‌هایی وجود دارد.»

بوریس جانسون در پایان گفت: «فراموس نکنید که ما ممکن است پیمان‌های اتحادیه اروپا را ترک کنیم اما اروپا را ترک نخواهیم کرد.»

غرب روسیه را به دامن زدن به ناآرامی‌های اوکراین و حمایت از استقلال‌طلبان این کشور متهم می‌کند حال آنکه روسیه تمامی این اتهامات را رد می‌کند.

کشورهای غربی با مطرح کردن چنین ادعاهایی، از ژوئیه 2014، چندین دور تحریم‌ را علیه بخش‌های نظامی، انرژی و بانکی روسیه تحمیل کرده‌اند و اوایل تیرماه گذشته نیز اتحادیه اروپا تحریم‌های اقتصادی خود علیه روسیه را برای 6 ماه دیگر تمدید کرد.

محدودیت‌های مالی وضع شده علیه مسکو به بهانه پایان دادن به بحران اوکراین، تا 31 ژانویه 2017، ادامه خواهد یافت. این در حالیست که برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل مجارستان، یونان، قبرس، اسپانیا و ایتالیا خواستار عادی‌سازی روابط این اتحادیه با مسکو هستند.
 
کلمات کلیدی : انگلیس، روسیه، تحریم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.