توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484860
اظهارنظر عباس جدیدی درباره روحانی،قالیباف، انتخابات ریاست جمهوری و املاک نجومی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
معاون شهردار تهران اعلام کرد شعبه ویژه به موضوع واگذاری املاک در شهرداری در قوه قضائیه اختصاص یافته که امیدواریم هر چه سریعتر ابهامات برطرف شود.

به گزارش مهر، عباس جدیدی معاون نظارتی شورای شهر تهران در جلسه علنی روز سه شنبه با بیان اینکه حق الناس با قرآن سرگرفتن از بین نمی‌رود گفت: ما نمایندگان مدافع حق مردم هستیم و هر گونه بی‌توجهی که موجب ضایع شدن حقوق مردم می‌شود از ما پذیرفتنی نیست.

وی گفت: بارها اعتراف کرده‌ایم که باید کارها را از اول سفت گرفت به موضوع انتخاب ذیحسابان در شورا اشاره کرده است. متأسفانه در این حوزه، بی دقتی‌هایی می‌کنیم که مثال زدنی است اصل حسابرسی‌ها انتخاب دقیق ذیحسابان است اما آیا در هنگام رأی دادن به طور دقیق رزومه آنها را بررسی می‌کنیم؟

جدیدی تأکید کرد: وقتی ذیحسابان معرفی می‌شوند در صحن چاره‌ای جز رأی دادن نیست. اما براساس قوانین و مصوبات شورا، ذیحسابان باید حداقل کارشناس ارشد مرتبط با امور اقتصادی و دارایی و ۵ سال سابقه کار را داشته باشند. همچنین در صورت داشتن مدرک کارشناسی باید ۱۰ سال سابقه کار مفید در این حوزه را داشته باشند. اما ما در این فراز و فرودها و دست بلند کردن‌ها به این موضوعات توجه کرده‌ایم بلکه در خصوص حق مردم واداده‌ایم.

معاون نظارتی شورای شهر تهران ادامه داد: در این زمینه نامه‌ای به فرمانداری تهران ارسال کرده و درخواست کردم در صورت امکان، مصوبه شورا در خصوص انتخاب ذیحسابان را لغو کند.

عضو شورای شهر در ادامه با بیان اینکه آقای روحانی و قالیباف سرمایه‌های نظام هستند و باید حفظ شوند، به موضوع مناظره‌های رسیاست جمهوری پرداخت و گفت: در این مناظره‌ها موضوعاتی مطرح شد که جز تشویش اذهان عمومی عاقبتی نداشت. آقای رئیس جمهور پشت تریبون اعلام کرد که اگر پرونده‌ای که آقای قالیباف در شورای امنیت داشت را چشم پوشی نمی‌کرد قالیباف الان در مناظره‌ها نبود. وی باید بداند که این چه تخلفی بوده که این تاوان را داشته است. نه موضوع فیش‌های نجومی مشخص شد و نه املاک واگذار شده.

چمران خطاب به جدیدی گفت: در صحن شورا ما نباید در خصوص مناظرات ریاست جمهوری حرف بزنیم. ماده ۷۱ شوراها را بخوانید که بدانید که وظیفه شما بررسی مناظرات ریاست جمهوری نیست. شایسته نیست وقت شورا را اینگونه بگیرید. شورا برای این کارها نیست و وظایف دیگری بر عهده دارد.

چمران تأکید کرد: موضوع واگذاری املاک در شهرداری در قوه قضائیه در حال بررسی است و من از دادستان تهران، دادستان کل کشور و رئیس سازمان بازرسی درخواست کردم برای آنکه این موضوع بلاتکلیف باقی نماند هر چه سریعتر به آن رسیدگی کرده و در خصوص آن گزارش بدهند. این موضوع را باید سیستم قضایی ما حل کند.

جدیدی همچنین در ادامه سخنان چمران به تذکر دو هفته گذشته خود اشاره کرد و گفت: در خصوص سازمان املاک شهرداری به سازمان بازرسی نامه‌ای را ارسال کردم، زیرا شهرداری نه جواب نامه من را داد و نه به تماس‌های من پاسخ داد.

ناصر امانی معاون شهردار تهران نیز در این جلسه در پاسخ به تذکر عباس جدیدی گفت: شهردار تهران در خصوص واگذاری املاک شهرداری در صحن علنی یک ساعت و نیم پاسخ داد. این حق اعضای شورا است که در خصوص گزارش شهرداری اظهار نظر کنند، قانع شوند یا نشوند اما اینکه گفته می‌شود در صحن علنی، شهردار تهران گزارشی نداده، درست نیست.

وی ادامه داد: در قوه قضائیه یک شعبه به موضوع املاک شهرداری اختصاص یافته و خوشبختانه به جاهای خوبی رسیده است و امیدواریم هر چه زودتر ابهامات برطرف شود.
 
کلمات کلیدی : عباس جدیدی+ شورای شهر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.