توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485364
آلمان خواستار آزادی اسقف چینی شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۳
آلمان از چین خواسته است تا در اولین فرصت ضمن آزادی یک کشیش چینی به نام «شائو جومین»، در باره دستگیری وی توضیح دهد.

به گزارش ایرنا، این درخواست را مایکل کلاوس سفیر آلمان در پکن به اطلاع دولت چین رسانده و در مورد آزادی های مذهبی نیز تاکیداتی داشته است.

وی خاطر نشان کرد که مقررات جدیدی هم در باره امور دینی و مذهبی در چین به اجرا گذاشته شده است که باید برای آن نیز توضیحات لازم داده شود.
او گفت که این اسقف کاتولیک نیز باید بر اساس قوانین آزادی مذهبی از بازداشت آزاد شود و پس از یک سال نگهداری در مکانی نامعلوم به نزد خانواده اش بازگردد.
روزنامه ساوت چاینا از هنگ کنگ روز چهارشنبه گزارش کرده است که این اسقف از یک سال قبل در مکانی نامعلوم نگهداری می شود و به زور نیروهای امنیتی دستگیر شده است.
از سوی دیگر گزارش روزنامه حاکی است که پاپ این اسقف چینی را مورد تایید قرار داده اما پکن حاضر نشده است او را به رسمیت بشناسد.
یکی از اختلافات بسیار مبنایی میان چین و واتیکان که تاکنون مانع از برقراری روابط رسمی دو کشور شده است تعیین اسقف ها است.
واتیکان شهریور سال گذشته این فرد را به عنوان اسقف شهر «ونجو» در استان «جه جیانگ» در شرق این کشور تعیین کرد که دارای جامعه بزرگی از مسیحیان است.
آمارها نشان می دهد که در چین نزدیک به ۱۲ میلیون نفر کاتولیک هستند و فعالیت های مذهبی مسیحیان اصولا زیر نظر انجمن کلیسای میهن پرستان چین انجام می شود.
نزدیک به شش دهه است که پکن و واتیکان در باره اداره و مدیریت کردن بر امور مذهبی و فعالیت های عبادی مسیحیان در چین اختلافات عدیده دارند.
 
کلمات کلیدی : آلمان+اسقف چینی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.