توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475365
رادیو ترتیل ویژه ماه رمضان افتتاح شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۶
مدیر رادیو قرآن از افتتاح رادیو ترتیل در صبح امروز سخن گفت که ویژه ماه رمضان راه اندازی شده است.

به گزارش مهر، نشست خبری رادیو قرآن با حضور احمد ابوالقاسمی مدیر این شبکه امروز سوم خرداد در سالن اجتماعات ساختمان شهدای رادیو برگزار شد.

ابوالقاسمی در ابتدای این نشست درباره افتتاح شبکه رادیو ترتیل اظهار کرد: نیاز مخاطبان به استماع ترتیل باعث شد به راه اندازی یک کانال اختصاصی فکر کنیم تا عزیزانی که فرصت بیشتری دارند مخصوصا در ماه رمضان از این امکان بهره گیرند که این تصمیم با استقبال زیادی هم مواجه شد.

وی درباره ساعات پخش این شبکه گفت: این رادیو از ساعت ۶ صبح امروز سوم خرداد شروع به کار کرده است و امروز جزء ۲۸ قرآن کریم ترتیل می شود که ۱۶ بار تکرار می شود. ممکن است این ۱۶ بار در بعضی روزها به ۱۷ بار یا بیشتر هم برسد.

ابوالقاسمی ادامه داد: در ماه رمضان در این شبکه تلاوت سحرگاهی را هم داریم و از ۴:۳۰ صبح تلاوت زنده از حرم امام رضا پخش می شود. در رادیو ترتیل در ساعات اذان گاهی اذان هم پخش می کنیم.

مدیر رادیو قرآن عنوان کرد: رادیو ترتیل را می توانید از موج اف ام ردیف ۹۵.۵ مگاهرتز دریافت کنید. البته بعضی فکر می کنند رادیو ترتیل جایگزین رادیو تلاوت است ولی این شبکه مستقل است.

وی با اشاره به ویژه برنامه های رادیو قرآن در ماه رمضان توضیح داد: ما ۲۵ عنوان برنامه رمضانی داریم که حدود ۵۰۰ ساعت خواهد بود. برنامه «پیشواز» از فردا در روزهای پنجشنبه و جمعه پخش می شود همچنین پخش زنده دیدار جامعه قرآنی روز ششم خرداد از ساعت ۱۷ روی آنتن می رود.

مدیر رادیو قرآن با اشاره به ترتیل های قرآنی عنوان کرد: ترتیل های قرآنی در چند نوبت از روز پخش می شود. هر روز از ۲:۳۰ تا ۴:۳۰ ویژه برنامه سحر را داریم و برنامه «فصل نیایش» هر روز ساعت ۱۲:۴۵ و همچنین ساعت ۱۴:۳۰ معرفی کتاب های ویژه ماه رمضان را داریم. همچنین تحلیل کارشناسی و زیباشناختی ترتیل آیات قرآن کریم را داریم که در برنامه ترنم آیات هر روز ساعت ۱۶:۳۰ خواهد بود.

وی با اشاره به دیگر برنامه این شبکه اظهار کرد: محافل قرآنی زیادی در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می شود که ضبط شده و ما با یک روز تاخیر هرشب شاعت ۲۲:۳۰ در قالب یک برنامه پخش می کنیم.  برنامه ویژه شب های قدر، پخش دعای جوشن کبیر و همچنین پخش نماز عید فطر از دیگر برنامه های ما است.

ابوالقاسمی درباره طرح «بشارت ۱۴۵۱» نیز یادآور شد: این طرح در قالب سه بخش پیگیری می شود که کمربند نیمروزی با محور قرآن و زندگی ابتدای صبح پخش می شود.

مدیر رادیو قرآن همچنین از پخش چند مستند در ایام ارتحال امام خمینی (ره) نام برد.در پایان این نشست مراسم افتتاح رسمی رادیو ترتیل برگزار شد.
 
کلمات کلیدی : رادیو قرآن+رادیو ترتیل+ماه رمضان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.