نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 365664
مگر ایرانی تر از "محمد حیدری " هم داریم؟
بخش تعاملی الف - سید ابراهیم کراماتی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸


مرد در راه مانده هندو که دست تقدیر گذرش به ایران و تهران رفسنجان انداخت و سرنوشتش به کتابی در کتابخانه عمومی رفسنجان گره خورده بود که با آن آئین هندو به دین اسلام و مذهب تشیع گرایش یابد و دل خود را با عشق به امام حسین علیه السلام سرشار سازد.

آری امریک سن هندو در راه مانده؛ با شناخت و انتخابی آزادانه مسلمان شد و ازدواج کرد و سر و سامانی گرفت و شد " محمد حیدری " تا اینجای کار محمد هم مانند بسیاری از تازه مسلمانان فقط ار آئینی به دین دیگر گرویده بود و زندگی خودش می کرد.

اما محمد نشان داد که او تنها مسلمان نشده بلکه ایرانی شیعه مسلمان پایبند به آموزه های دینی و دلسوز به سرنوشت ایران و ایرانی شده است و این خصوصیت بارز محمد را متمایز ساخت.

آتش جنگ نحمیلی که شعله ور شد ؛ از همه جای ایران رشیدان و دلیر مردان سرافرازانه کمر همت بر دفاع بستند و مردانه جنگیدند و رو سفید شدند.

در آن گیر و دار بمب و آتش و موشک و نبرد نابرابر بودند کسانی که با هزار دلیل و بهانه و فلسفه بافی و ارائه افکار روشنفکر مابآنه از دفاع می گریختند و به کنج عافیت خزیده بودند و در زمانی که دشمن به تاراج مشغول بود آنها به بهانه این که چرایی جنگ را درک نمی کنند سر خود را زیر برف جهالت و بی غیرتی فرو بردند و از دفاع طفره رفتند !

محمد نو مسلمان قصه ما ایرانی نبود؛ در آن روزهای آتش خون کسی از او چشم داشت رزم و جنگ نداشت و به راحتی می توانست کنج عافیت را بر گزیند و زندگی بکند.

محمد نه عافیت طلب بود و نه خود را جدای از ایران و ایرانی می دید. محمد عزم جنگ کرد و شجاعانه به دفاع از ایران و ایرانی شتافت و بارها مجروح شد و باز به معرکه بازگشت و پاره تنش را داد و در همه بدنش یادگارهای دفاع کاشته شد.

با پایان جنگ مخمد جانباز و مجروح بی ادعا و استوار به زندگی عادی خودش با همه سختی ادامه داد و همسری مهربان و پدری دلسوز برای خانواده خود بود. هرچند که محمد خود را طلبکار نمی داند ؛ اما ما ایرانیان که می دانیم بدهکار او هستیم و باید که ادای دین کنیم .
حیف است که پهلوان محمد حیدری این سوژه جذاب "ماه عسل" دوم تیر ماه شبکه۳ سیما شناسنامه و کارت ملی نداشته باشد.
اگر محمد را ایرانی ندانیم ؛ چه کسی ایرانی است؟
شایسته است که طی مراسمی با شکوه و در حضور سران کشوری و لشکری با تجلیل و تقدیر و افتخار اوراق هویت ایرانی به این سردار سرافراز مدافع میهن و نوامیس ایرانی اهدا کرد و لبیکش به فرماندهی کل قوا و امام (ره ) را گرامی داشت.
 
کلمات کلیدی : سید ابراهیم کراماتی
 
اسداللهی فرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۱:۲۹:۱۴
با سلام، کشورهای غربی وقتی کسی را که خدمتگذار خود می دانند بدون درنگ به آنها تابعیت می دهند چطور در کشور ما که جمهوری اسلامی است و شخصیتی همچون محمد حیدری هندی تبار که بیشتر عمرش را در ایران و آنهم با تمام وجود در دفاع از اسلام و ایران اسلامی سپری کرده و برای اثبات این خدمات دو پای عزیزش را تقدیم اسلام نموده و تمام بدنش از ترکشهای دوران دفاع مقدس آبکش شده و در ایران ، رفسنجان با دختر ایرانی ازدواج کرده و مسلمان شده و ثمره ی آن فرزندان گرانقدری است که از یک طرف به ایران تعلق دارد و از طرفی به پدر هندی تبار آیا برای اثبات اینکه آقای حیدری استحاله ی ایرانی شده و وجودش و روح و روانش با ایران عجین شده کافی برای پذیرش نیست؟
مطمئنا .... تابعیت ایرانی این جانباز سرافراز رقم خواهد خورد. ان شاء الله. (3778083) (alef-11)
 
بشیر محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۲:۵۹:۴۶
پیشنهاد من این است باز احساساتی نشویم و سعی نکنیم خارج از قانون اقدام کنیم و منطقی و بر اساس عقل اقدام شود از رسانه ملی هم انتظار داریم سعی نمایند از احساسات مردم در جهت احقاق حقوق قانونی کسانی که حقوقشان پایمال شده استفاده کند. (3778253) (alef-11)
 
رضا
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۴:۴۸:۱۹
آقای محمدی تمام زندگی احساس عشق خدابه ماست تمام دینمون احساس تمام فرهنگمون احساس بعد میگی احساساتی نشیم پس این پرچم از نظر عقلی پارچه است واین قرآن یک تیکه کاغذ (3778551) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۴:۵۱:۲۱
نمک نشناسی بالاتر از این کامنت نمیشد نوشت! (3778560) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۷:۲۷:۵۰
كسي از شما پيشنهاد خواست؟!!!!!!! (3778890) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۵ ۱۲:۵۴:۴۴
ایضا میشه گفت کسی از شما نظر خواست؟ دوست عزیز اندکی شکیبا باشیم ؛ همه ما شیعه مرتضی علی هستیم آزادی بیان را پاس بداریم یا حق (3782552) (alef-11)
 
مصطفی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۵ ۱۲:۱۵:۳۲
"در آن گیر و دار بمب و آتش و موشک و نبرد نابرابر بودند کسانی که با هزار دلیل و بهانه و فلسفه بافی و ارائه افکار روشنفکر مابآنه از دفاع می گریختند ...."
فکر کنم جنابعالی هم از همان اقشار فوق هستید که همیشه همه چیز را ظاهراً از دید منطق نگاه می کنند. (3782461) (alef-11)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۷:۵۱:۰۰
اگه حق این آدم نیست جناب بشیر محمدی پس حق شما پایمال شده والا یه کم همون عقلی که خودت ازش دم زدی داشتن هم بد نیستا این آدم جونشو و زندگیشو در راه کشور من و تو داده بعدش شما حرف از احساسات می زنی ؟ (3792663) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۲:۳۷:۰۲
پیشنهات خوبی است
اما در متن نویسنده یادداشت هم اشکالی نمی بینم
حرف درست را باید پذیرفت (3807169) (alef-13)
 
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۳:۱۲:۲۶
خدایش کار بزرگی کرده (3778284) (alef-11)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۵:۲۱:۲۴
سلام بسیار زیبا بود واقعا لیاقت مراسم باشکوه تر را هم دارند جا دارد مسئولین امر تا پایان ماه مبارک دین خودشان و ملت را نسبت به این عزیز سرافراز ادا کنند. درود و سلام خدا بر مردان مرد (3778620) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۳ ۱۹:۳۲:۰۴
با توجه به ماده 980 قانون مدنی اعطا تابعیت به سردار محمد حیدری نه تنها احساسی نیست ؛ بلکه اوج خردمندی در قدردانی ایران ایرانی از خدمتگزاران خویش است. (3779156) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۰۴ ۰۱:۳۸:۵۳
بنده خدا یه سفر خارجی هم نمیتونه بره، مخصوصا کربلا (3779683) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۰۹:۲۰:۰۵
احسنت (3808541) (alef-11)
 
کتابدار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۰۸:۰۶:۰۰
همه اینا از همون کتابخونه شروع شده که بعضی ها اعتقاد دارن باید تخته اش کرد
فرهنگ صحیح چه می کند با مردم (3818234) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.